Spotkanie uczniów z policjantami w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach

2018-10-18 10:45:28 (ost. akt: 2018-10-18 10:47:11)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

16 października 2018 r. naszą szkołę odwiedzili policjanci: mł. asp. Anna Wojciechowska i dzielnicowy sierż. szt. Krzysztof Leśniewski. Celem wizyty było przeprowadzenie pogadanek z uczniami na tematy związane z bezpieczeństwem.
Policjanci przybliżyli dzieciom zagadnienia związane z zachowaniami agresywnymi oraz bezpieczeństwem w domu i w szkole. Tematem pogadanki były także obowiązujące przepisy ruchu drogowego, odpowiedzialność prawna nieletnich oraz zasady zachowania się, panujące w szkole i poza nią.

Funkcjonariusze policji uwrażliwił uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne, będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych oraz stosowania przemocy fizycznej i psychicznej.

Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez policjantów, podawały przykłady niewłaściwego zachowania się. Podczas spotkania dzieci otrzymały cenne wskazówki, jak postępować, by żyć lepiej i bezpieczniej, do kogo zwrócić się i gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Jolanta Wójcik


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5