Bezledy. Wycieczka z pomysłem na aktywny wypoczynek

2018-05-22 07:11:30 (ost. akt: 2018-05-22 07:19:44)

Autor zdjęcia: Halina Turowska

Tym razem szkolna wycieczka z Bezled nie była połączona wyłącznie ze zwiedzaniem. Uczniowie klasy piątej czas spędzali bardzo aktywnie skacząc na trampolinach i pokonując własne słabości w parku linowym.
15 maja 2018 r. uczniowie klasy V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach uczestniczyli w wycieczce, która miała na celu: upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, podnoszenie kondycji zdrowotnej oraz sprawności fizycznej, poznawanie zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Głównym jednak założeniem wyjazdu była integracja klasy.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Parku Trampolin 7 Jump Street w Olsztynie, która dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy korzystali z szeregu atrakcji: ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Okazało się, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie mięśni nóg.

Z Olsztyna udaliśmy się do Parku Rozrywki Aktywnej w Butrynach, gdzie na uczniów czekały nowe atrakcje: zwiedzanie wystawy sprzętu militarnego, próba sił na bungee run, przejażdżki na segway’ach, budowanie tratwy z przygotowanych elementów, „walki pomiędzy piłkami”, park linowy.

Przejście „niebieskiej” trasy w parku linowym było prawdziwym wyzwaniem na wysokościach, a dla wielu walką z własnymi słabościami.

Wyjazd dostarczył niezapomnianych wrażeń, które pozostawią miłe wspomnienia.

Halina Turowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5