Krawczyki. Wizyta Mikołaja i to nie jednego lecz kilku

2017-12-07 08:59:14 (ost. akt: 2017-12-07 09:03:36)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Krawczykach

Uczniów szkoły w Krawczykach odwiedził najpierw "szkolny" Mikołaj. Potem pojawili się jeszcze Mikołajowie z Rotary Club Bartoszyce-Lidzbark Warmiński. Dzieci otrzymały całe worki słodyczy.
Szósty grudnia to jeden z tych dni w roku, na który dzieci czekają z utęsknieniem. One wiedzą, że w mikołajki dostaje się prezenty.

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach postanowili umilić swoim koleżankom i kolegom ten dzień. Za uzyskane podczas andrzejkowego kiermaszu pieniążki zakupili dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom klas I-VII drobne upominki.

Troje z nich z samego rana przebrało się w stosowne stroje i złożyło wizyty w poszczególnych salach lekcyjnych. Zaskoczenie uczniów było spore. Na wielu twarzach zagościł uśmiech. Mikołaj kilku osobom oprócz słodkości wręczył także rózgi. Tradycja to święta rzecz. Musiało stać się jej zadość.

Ale to nie koniec niespodzianek… Do szkoły przybyli dwaj „Mikołajowie”. Przynieśli worki wypełnione po brzegi pysznymi słodyczami To przedstawiciele Rotary Club Bartoszyce–Lidzbark Warmiński.

Kolejny raz nie zapomnieli o oczekiwaniach dzieci i przyjechali, aby je spełnić. Sami byli również zaskoczeni, bo także otrzymali drobne upominki.

Radości, życzliwości i uśmiechów było tego dnia bardzo dużo. Cudowną atmosferę podkreśliły pachnące choinki, dostarczone przez pana leśniczego. Dzieci i młodzież pięknie je udekorowała.

Ewa Trzcińska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5