"Śniadanie Daje Moc" uczniom w Szkole Podstawowej w Galinach

2017-11-15 04:50:31(ost. akt: 2017-11-15 04:58:07)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Uczniowie szkoły w Galinach również w tym roku włączyli się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”. Dzieci z pomocą rodziców i wychowawców przygotowały zdrowe i pożywne śniadanie. W szkole odbył się również Turniej Niedojadków składający się z zadań ruchowych i sprawdzających wiedzę na temat 12 zasad zdrowego żywienia.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Zjedzenie pierwszego śniadania odgrywa nieocenioną rolę w poprawie sprawności intelektualnej. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i lepiej koncentrują się podczas lekcji. Osoby, które regularnie jadają śniadania rzadziej chorują, są bardziej odporne na stres.

Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień, dlatego 8 listopada w ramach ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc”, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach z pomocą nauczycieli i rodziców przygotowali uroczyste śniadanie.

Do wspólnego śniadania dzieci przygotowywały się już od kilku dni. Wykonały czapki kucharskie, serwetki na stoły oraz kolorowe plakaty na temat zasad zdrowego żywienia.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły – pani Mariola Jagiełło, która powitała zebranych gości i przedstawiła historię programu „Śniadanie Daje Moc”.

Wprowadzeniem do wspólnego śniadania była też krótka prelekcja na temat 12 zasad prawidłowego żywienia. Dzieci dowiedziały się m.in. jak często należy jeść posiłki, z czego powinny się składać, jakie są rodzaje kasz, zbóż czy produktów nabiałowych oraz dlaczego picie wody jest tak ważne.

Kolejnym etapem było wspólne przygotowanie śniadania. Produkty spożywcze potrzebne do przygotowania porannego posiłku zakupione zostały prze Radę Rodziców.

Przed przystąpieniem do pracy dzieci obowiązkowo umyły ręce. Uczniowie z pomocą rodziców kroili pieczywo, wędliny, sery oraz warzywa. Każda z czterech grup przygotowała kolorowe, smaczne, a przede wszystkim zdrowe kanapki. Na pewno najlepszym momentem była degustacja – kanapki w ciągu kilkunastu minut zniknęły z talerzy.

W szkole odbył się również Turniej Niedojadków składający się z zadań ruchowych i sprawdzających wiedzę na temat 12 zasad zdrowego żywienia.

W tym dniu nie było przegranych, wszyscy zwyciężyli, zdobyli bowiem najważniejszą wygraną - zaszczepili w sobie zdrowe nawyki żywieniowe.

Aniela Mickanis-Balcewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5