Wojciechy. Ślubowanie uczniów klasy I

2017-10-16 09:21:08 (ost. akt: 2017-10-16 09:24:35)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.
Dnia 12 października 2017 r. pierwszaki ze szkoły w Wojciechach złożyły ślubowanie i zostały pasowane na pełnoprawnych uczniów.

Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Pierwszaki rozpoczęli swoją uroczystość od odtańczenia poloneza. Wszystkich zebranych w sali gimnastycznej powitał pan dyrektor Krzysztof Osowski. Następnie pierwszaków przywitali starsi koledzy i koleżanki ze szkoły.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy. Występując przed tak dużą publicznością uczniowie wykazali się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.

Po zakończonej prezentacji Duszek szkoły - Aplauz potwierdził, iż wszystkie dzieci wspaniale są przygotowane i mogą złożyć uroczyste ślubowanie. Uczniowie z powagą złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Po ślubowaniu dyrektor szkoły dokonał aktu pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Wojciechach. Każdy pasowany uczeń otrzymał legitymację szkolną.

Na koniec zgodnie z tradycją szkoły, dzieci razem z rodzicami posadziły na terenie zieleni drzewko i zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. W klasie  na dzieci czekał  wspaniały tort oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Sylwia Kozera


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5