Dzień Edukacji Narodowej w szkole w Żydowie

2017-10-16 09:03:00 (ost. akt: 2017-10-16 09:07:55)

Autor zdjęcia: Joanna Siwińska

Uroczystą akademią uczcili Dzień Edukacji Narodowej uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz pracownicy szkoły w Żydowie. Najmłodsi uczniowie złozyli ślubowanie i zostali pasowani.
13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów.

W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, ich rodzice oraz zaproszeni goście: kierownik referatu oświaty Iwona Birecka oraz proboszcz parafii ks. Mariusz Grabas.

Spotkanie rozpoczęły życzenia złożone przez panią dyrektor Beatę Szymko, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty, a wyróżniającym się pracownikom wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. Następnie głos zabrała pani Iwona Birecka, życząc wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.

Popłynęło również wiele ciepłych i miłych słów w kierunku naszych nauczycieli od p. Joanny Borys, przewodniczącej Rady Rodziców, która w imieniu rodziców wyraziła wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przygotowane pod kierunkiem p. Anny Jodko piosenki i tańce.

Następnie odbyła się kolejna część uroczystości, czyli pasowanie na ucznia przygotowane przez panią Elżbietę Grzyb. Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w każdej szkole. Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej.

Pasowanie składało się z trzech elementów:
- część artystyczna z wierszami i piosenkami przygotowanymi przez dzieci,
- pasowanie wraz ze złożeniem ślubowania,
- spotkanie w klasach, połączone z drobnym poczęstunkiem.

Na zakończenie uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią Joanną Siwińską podziękowali piosenką pracownikom szkoły za trud i wychowanie oraz wręczyli piękne własnoręcznie wykonane laurki.

Joanna Siwińska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5