XVI Gminne Spotkanie Przedszkolaków w Galinach

2017-06-13 07:35:38(ost. akt: 2017-06-13 07:44:07)

Autor zdjęcia: Iwona Sikorska

"Każdy z nas zyska na ochronie środowiska." Pod takim hasłem 8 czerwca 2017 r. odbyło się XVI Gminne Spotkanie Przedszkolaków zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Leśników Polskich w Galinach.
Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była ekologia oraz ochrona środowiska naturalnego. Wszystkie przybyłe „Ekoskrzaty” w obecności zaproszonych gości musiały zaliczyć test wiedzy o ekologii.

Następnie złożyły uroczystą przysięgę, po której otrzymały odznakę „Przyjaciela przyrody”. Uświetniając spotkanie każda z przybyłych grup przedszkolaków zaprezentowała wiersz lub piosenkę.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktyczne działania. Pracowite „Ekoskrzaty” wykonały z materiałów odpadowych przepiękne leśne zwierzęta. Po zakończonej pracy jak na prawdziwych przyjaciół przyrody przystało wszystkie pozostałe śmieci zostały posegregowane i wrzucone do odpowiednich pojemników.

Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej zabawy i radości atmosferze, integracji ze środowiskiem naturalnym oraz dbałości o nie.

Wiedza jaką przedszkolaki zdobyły w trakcie zabawy podczas naszego spotkania z pewnością zaowocuje w przyszłości z korzyścią dla środowiska, a tym samym każdego z nas.

Jolanta Topczyłko


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5