Złote dziewczęta z gimnazjum w Kinkajmach

2016-10-01 17:05:05(ost. akt: 2016-10-01 17:14:28)
Złote dziewczęta z Kinkajm na najwyższym stopniu podium. Od lewej: J. Taranowicz, U. Subotowicz, A. Gojło, P. Kuzia, J. Powierża.

Autor zdjęcia: M. Kasa

Biegały indywidualnie i w sztafecie, skakały w dal i pchały kulą tak dobrze, że zostały Mistrzyniami Województwa w Wieloboju Lekkoatletycznym. Chodzi o gimnazjalistki z Kinkajm.
Już po raz drugi uczennice Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kinkajmach zdobyły tytuł Mistrzyń Województwa Warmińsko- Mazurskiego w Wieloboju Lekkoatletycznym (kategoria dziewczęta – gimnazjum).

W zawodach, które odbyły się 29 września 2016 r. na stadionie miejskim w Pasłęku rywalizowało ze sobą 18 najlepszych drużyn z województwa.

Dzięwczęta z Kinkajm pokonały swoje rywalki i zdobywając 341 punktów zajęły pierwsze miejsce.

Julia Taranowicz, Julia Powierża, Aleksandra Gojło, Patrycja Kuzia, Urszula Subotowicz zmagały się w sztafecie 4x100 m, biegach na 100 i 400 m, skoku w dal i pchnięciu kulą.

- Dziewczęta są bardzo pracowite i wszechstronne, a na sukces zapracowały systematyczną pracą – powiedziała opiekunka dziewcząt Iwona Kasjaniuk.

- Myślę, że ten sukces zachęci inne uczennice do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.