Rockowa bitwa o Barcję! Inwazja rocka na zakończenie wakacji

2016-08-15 15:36:06(ost. akt: 2016-08-16 11:55:53)

Autor zdjęcia: Bartoszycki Dom Kultury

III EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW ROCKOWYCH - "ROCK BATTLE OF BARCJA" - 12 zespołów z całej Polski i gwiazda wieczoru, czyli zespół Chemia.
Od trzech lat Bartoszycki Dom Kultury organizuje Rockową Bitwę o Barcję, propagując muzykę rockową, która kiedyś stanowiła jeden z dominujących gatunków muzycznych w Bartoszycach.

27 sierpnia 2016r. o godz. 15:00 pod patronatem Burmistrza Miasta Bartoszyce na Placu Bohaterów Westerplatte do bitwy o Barcję w rockowe szranki stanie 11 zespołów. Przegląd ma charakter ogólnopolski. Niestety, w tym roku, wśród zakwalifikowanych zespołów zabrakło reprezentantów naszego regionu. Tegoroczna rywalizacja odbędzie się dzięki hojności lokalnych sponsorów oraz wsparciu logistycznemu wielu bartoszyckich przedsiębiorstw za co serdecznie dziękujemy. Patronat medialny nad imprezą objęli: Goniec Bartoszycki, Radio Eska Bartoszyce, TVK BartSat, Radio Olsztyn, TVP3 Olsztyn oraz portale internetowe Band.pl i Fabryka Zespołów.

W jury przeglądu zasiadają zawsze czynni muzycy. Wybór „złotej jedenastki” spośród nadesłanych 53 zgłoszeń był bardzo trudny. Obrady komisji trwały długo, ponieważ zespoły reprezentowały bardzo wysoki poziom muzyczny, którego nie powstydziliby się nawet zawodowcy.

Kapela, która wywalczy sobie pierwsze miejsce otrzyma 2000 zł oraz trzydniową sesję nagraniową w studio „Enej”. Drugie miejsce to 1000 zł oraz możliwość koncertu live na antenie Radia Olsztyn. Za zdobycie trzeciego miejsca przewidziano 500 zł oraz możliwość rejestracji video wybranego przez siebie koncertu.

Wśród kapel które zawalczą o nagrody usłyszymy: BOW – Wrocław (Indie/Acoustic Pop), GROUP THINK – Płock (hardcore New York Rap) , ŁOSOŚ – Trójmiasto (rock, pop , chillout), RORY BREAKER – Chełmża (rock, garage rock, stoner rock), SWEAR THE EMPRES – Warszawa (post hardrock / female fronted melodic metal), TRIPSYS – Warszawa (rock, metalcore, post hardcore, metal progresywny) KOIOS – Warszawa (metal), CAN'T EXPLAIN – Ostrołęka (rock, muzyka elektroniczna), BLUE HORIZON – Warszawa (Psychedelic/Hard Rock), ATOM HEART – Warszawa (Hard Rock, Blues Rock), BIFROST – Suwałki (Rock, Hard Rock, Metal).

Po ogłoszeniu wyników ok. godz. 21:00 zagra gwiazda wieczoru Chemia – polski rockowy zespół muzyczny, założony w 2007 roku w Warszawie przez Wojciecha Balczuna. Członkowie zespołu zasiądą również w jury przeglądu. Mało kto wie, że Wojciech Balczun w 2008 roku został prezesem spółki PKP Cargo, którą wyciągnął z problemów finansowych. Równolegle Balczun udzielał się w rockowej kapeli o nazwie Chemia i aby kontynuować nabierającą tempa muzyczną karierę postanowił rozstać się z PKP tłumacząc, że „każdy facet w wieku średnim przeżywa odlot. Jeden kupuje motor, drugi porsche, trzeci zaczyna hodować gołębie, a ja nagrywam płyty”.

Od kilku lat próbujemy w sercach młodych bartoszyczan rozbudzić, a w starszych przywrócić miłość do polskiego rocka. Niestety w starciu z najbardziej popularną muzyką disco-polo i inną komercją ciągle przegrywamy. Ale nasza bitwa wciąż trwa! Dlatego nie poddajemy się i mamy nadzieję, że ta miłość wreszcie rozkwitnie i będzie bawić tak jak za starych dobrych czasów, kiedy pamiętny przegląd kapel rockowych z lat 80-tych „Rock nad strumykiem” w Bartoszycach przyciągał niezliczone rzesze młodych i starszych wielbicieli mocnych dźwięków.

Zespół CHEMIA


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bdk

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. marek bartoszyce #2048823 | 83.6.*.* 18 sie 2016 22:21

  trzeba bylo jechać do Biskupca na dni miasto 23 Lipca na kombi bo tam byłem i było Super i lepiej tam orgnizuja Koncerty nisz u nas bartoszycach

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. St. #2046692 | 176.97.*.* 15 sie 2016 22:41

  Pierwsza nagroda 2000 zł. Co oni zrobią z taką kupą pieniędzy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. Władek H. #2046550 | 176.97.*.* 15 sie 2016 15:52

  Wstyd za te imprezy...Żeby na cyganach było więcej ludzi niż na dni Bartoszyc. Organizatorzy powinni brać przykład chociażby z Lidzbarka...

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5