Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne. To skutki wichury w powiecie

2016-06-17 21:04:33(ost. akt: 2016-06-18 08:33:15)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Już prawie 40 interwencji zanotowali strażacy z powiatu bartoszyckiego od dzisiejszego popołudnia. Prawie wszystkie interwencje związane są z wichurami jakie nadal przechodzą nad powiatem.
Do godz. 21 strażacy z powiatu bartoszyckiego zanotowali już ok. 30 interwencji związanych z burzami i wichurami przechodzącymi nad powiatem bartoszyckim a działania w 7 miejscach nadal trwają. Wiatr łamał drzewa m.in. w Bisztynku.

Drzewo powalone w okolicach Sątop.
Fot. OSP Bisztynek
Drzewo powalone w okolicach Sątop.
- W tej chwili strażacy działają w Bartoszycach, Łojdach, Piastach Wielkich, Różynie, Sątopach i Sokolicy - informuje st. kpt. Marek Wojczulanis z KP PSP w Bartoszycach.

- Wszystkie te interwencje dotyczą usuwania skutków wichury, tj. powalonych drzew oraz zerwanych linii energetycznych. W Sokolicy drzewo przerwało linie energetyczną średniego napięcia. Tam czekamy na przyjazd energetyków i dopiero będziemy mogli rozpocząć nasze działania. Obecnie zabezpieczamy tylko to miejsce - relacjonuje Wojczulanis.

Do podobnej sytuacji doszło także w Piastach Wielkich z tym, że drzewo zerwało tam linie niskiego napięcia a dodatkowo korzenie przewracającego się drzewa wyrwały kawałek jezdni. Jedno z drzew zerwało też linię niskiego napięcia w Bartoszycach.

- W związku z brakiem prądu dostarczamy właśnie agregat prądotwórczy do Falczewa. Jest tam osoba chora korzystająca z respiratora i musi mieć zasilanie - informuje Wojczulanis.

Strażacy poszukują też źródła niepokojącego zapachu, który pojawił się w jednym z budynków przy ul. Ogrodowej w Bartoszycach.

- Do tej chwili w działaniach brały udział 3 zastępy z KP PSP w Bartoszycach oraz 15 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (na istniejących 24) - mówi oficer prasowy KP PSP w Bartoszycach.

Wiatr w powiecie jest nada silny. Strażcy przestrzegają przed poruszaniem się zadrzewionymi drogami. To może być bardzo niebezpieczne!

and

Wśród jednostek OSP, które walczyły ze skutkami wichury była także OSP w Galinach.

"Tuż po godzinie 18:25 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia zalegających drzew w miejscowościach: Trutnowo, Krawczyki, Galiny-Kolonia, Węgoryty, Borki Sędrowskie (DK 57), Minty, Łojdy oraz Bajdyty . Działania naszej jednostki w związku z "wiatrołomami" trwały do godziny 22" - napisali strażacy na swoim profilu na facebooku.

A oto kilka zdjęć z ich akcji.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5