Znęcał się nad konkubiną i groził jej synowi

2016-06-03 13:52:21 (ost. akt: 2016-06-03 13:56:19)

Autor zdjęcia: Policja

Mieszkaniec gminy Bartoszyce odpowie za znęcania się nad konkubiną i groźby wobec jej syna. Mężczyzna wyzywał kobietę, szarpał, popychał oraz groził jej pozbawieniem życia. Kiedy w obronie matki stanął syn, 44-latek zagroził pozbawieniem życia również jemu.
Za znęcanie się nad konkubiną i groźby wobec jej syna 44-letniemu mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na razie, do czasu zakończenia postępowania, nie może on kontaktować się z pokrzywdzoną. Musi też opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie. Złamanie tego zakazu może spowodować zamianę środka zapobiegawczego.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna znęcał się nad swoją konkubiną od czerwca 2015 roku do czerwca br., kiedy to po kolejnej awanturze został zatrzymany. Scenariusz jak w większości takich przypadków był podobny. Pijany mężczyzna wszczynał awantury, w trakcie których groził konkubinie śmiercią, wyzywał ją, szarpał czy popychał.

1 czerwca policjanci interweniowali w tej rodzinie dwukrotnie. Za pierwszym razem pokrzywdzona zgłosiła, że pijany konkubent wszczął awanturę, w trakcie której ją wyzywał. Interweniujący policjanci przeprowadzili rozmowę z mężczyzną, dając szansę na poprawę.

Po godzinie kobieta jeszcze raz poprosiła o pomoc policjantów, ponieważ 44-latek ponownie wszczął awanturę. W trackie interwencji dowiedzieli się, że mężczyzna groził pozbawieniem życia konkubinie oraz jej synowi, który stanął w obronie matki. W obawie o spełnienie gróźb pokrzywdzeni zgłosili sprawę policji.

Mężczyzna został zatrzymany. Wstępnie zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów 44-latkowi. Funkcjonariusze prowadzący postępowanie zawnioskowali do prokuratury o zastosowanie dozoru oraz zakazu zbliżania się oraz nakazu opuszczenia mieszkania. Prokurator przystał na ten wniosek.

Beata Patecka
KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5