Sukcesy "Elizki" oraz Gimnazjum nr 2 w zawodach marynistycznych

2016-05-10 08:20:04 (ost. akt: 2016-05-10 09:56:29)
Zawody marynistyczne okazały się szczęśliwe dla uczniów z bartoszyckich szkół ZSP nr 2 i Gimnazjum nr 2. Dwie drużyny zdobyły kolejno 3. i 5. miejsce, a Wiktoria i Krzysztof popisali się w indywidualnych rozgrywkach.
Uczniowie ZSP nr 2 oraz Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach (Bartłomiej Klucznik, Kinga Mihal, Damian Mierzejewski, Alicja Bekiesza) zajęli trzecie miejsce w województwie w zawodach marynistycznych "Bezpieczeństwo na jeziorach Warmii i Mazur’’.

Zawody odbyły się w Dobrym Mieście. Składały się z 5 konkurencji: strzelania z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej, pływania na dystansie 50 m, wiązania węzłów żeglarskich, rzutu rzutką ratowniczą, rozwiązywania testu dotyczącego historii i wiedzy morskiej.

Druga drużyna w składzie: Klaudia Mandziak,Wiktoria Śliwińska, Łukasz Zakrzewski, Krzysztof Nowicki zdobyła 5. miejsce.

Indywidualnie 3. miejsce w strzelaniu z karabinka pneumatycznego zdobyła Wiktoria Śliwińska, a w rzucie rzutką ratowniczą to samo miejsce zajął Krzysztof Nowicki.

Uczniowie reprezentowali Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Pieniężnie. Uczniów przygotowywali nauczyciele: Jarosław Puszko i Tomasz Płonowski.

J.P.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5