Pierwszy w tym roku turniej profesjonalnej ligi zakończyli kilkoma miejscami na podium

2016-04-25 10:24:56(ost. akt: 2016-04-25 10:39:13)
Zawodnicy Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo wzięli udział w pierwszym w tym roku turnieju Profesjonalnej Ligi Taekwondo, który odbył się w Pruszczu Gdańskim. Był on jednocześnie mistrzostwami tego miasta.
W kategorii kadetów młodszych Dawid Szutowicz wygrał konkurencję specjalistycznego toru sprawnościowego oraz zdobył srebrny medal w układach formalnych. Ponadto medale w tej kategorii zdobywał również Marcel Gołombiewski.

Całe podium w kategorii walki soft stick -140 cm kadetów starszych zajęli zawodnicy bartoszyckiego klubu. Stanęli na nim: Michał Kasprowicz, Bartosz Kujawa, Jan Welens i Dawid Błędowski. Wśród dziewcząt układy formalne wygrała Eliza Walczak.

Również młodzicy zajęli całe podium w konkurencji układów formalnych. Zwyciężył Michał Watemborski przed Wiktorem Wnukowiczem, Krystianem Kamińskim i Grzegorzem Kopytko. Na drugim miejscu podium w tej konkurencji wśród dziewcząt stanęła Marta Hadziewicz.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje najbardziej doświadczony młodzik BST, Kamil Sobiecki, który stoczył w finale równą walkę z mierzącym ponad 180 cm i ważącym grubo powyżej 80 kg zawodnikiem z Dąbrowy Białostockiej, kończąc rywalizację ze srebrnym medalem. Kamil zdobył również srebro w układach formalnych.

Wśród juniorek walki w kat. -55 kg wygrała Iza Fesnak.

Kolejny turniej Profesjonalnej Ligi Taekwondo odbędzie się w czerwcu w Białymstoku.