Znowu walczyli w Bezledach. Tym razem o kwalifikacje na MP

2016-04-12 08:49:44 (ost. akt: 2016-04-12 09:04:14)
Kacper Czaplicki jest jednym z zawodników Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo, który uzyskał kwalifikację na mistrzostwa Polski juniorów młodszych

Kacper Czaplicki jest jednym z zawodników Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo, który uzyskał kwalifikację na mistrzostwa Polski juniorów młodszych

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Hala w Bezledach była areną kolejnych zawodów zorganizowanych przez Bartoszycką Szkołę Taekwondo. Tym razem na matach walczyli młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy.
Najmłodsi zawodnicy mieli międzywojewódzkie mistrzostwa. Spośród naszych taekwondoków, na podium stanęła jedynie Marta Hadziewicz. Zajęła ona 3. miejsce w technikach specjalnych.

Juniorzy młodsi i juniorzy starali się natomiast o przepustki na mistrzostwa Polski w swoich kategoriach wiekowych. Była to druga eliminacja; pierwsza odbyła się w marcu w Mińsku Mazowieckim.

Tutaj poszło nam o wiele lepiej. Juniorzy młodsi z Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo stawali na podium pięciokrotnie. Katarzyna Rutkowska wygrała układy formalne i walki do 50 kg, najlepszy w walkach w swojej kategorii wagowej był Michał Kuźniak. Trzecie miejsca zajmowali: Kacper Czaplicki (walki) oraz Iza Fesnak (układy).

Cała czwórka jest pewna udziału w mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Z kolei w kategorii juniorów pewny wyjazdu do Rudy Śląskiej jest Sebastian Kuźniak, który co prawda nie zajął w Bezledach miejsca na podium w walkach +75 kg, ale wygrał je podczas pierwszego turnieju kwalifikacyjnego.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5