Debiut w "dorosłych" mistrzostwach Polski już za Adą Mrówką

2016-04-10 22:14:37 (ost. akt: 2016-04-10 22:24:32)
Adrianna Mrówka (na pierwszym planie) zaliczyła swój debiut w seniorskich mistrzostwach Polski

Adrianna Mrówka (na pierwszym planie) zaliczyła swój debiut w seniorskich mistrzostwach Polski

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Adrianna Mrówka (Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) jest jeszcze młodzieżowcem, ale właśnie ma za sobą debiut w seniorskich mistrzostwach Polski.
Do rozegranego w Chełmie turnieju Adrianna Mrówka zakwalifikowała się dzięki niedawnemu występowi w mistrzostwach makroregionu wschodniego, gdzie stanęła na podium w walkach do 55 kg seniorek.

Podczas "dorosłych" mistrzostw zawodniczka klubu z Bartoszyc, która debiutowała w turnieju tej rangi, pierwszą walkę stoczyła z utytułowaną Agatą Godoś z Opola i... wygrała. Tym samym Mrówka znalazła się w gronie ćwierćfinalistek.

W pojedynku o wejście do strefy medalowej reprezentantka BKKK przegrała jednak przez wskazanie sędziów w Darią Szefer z Siemianowic Śląskich. Jej rywalka została później wicemistrzynią Polski, a Adrianna Mrówka została sklasyfikowana ostatecznie na 6. miejscu.

Ćwierćfinalistą został także Tomasz Misiewicz, który reprezentował lidzbarski klub, ale jest instruktorem w BKKK. Startował w walkach do 65 kg. Po zakwalifikowaniu się do ósemek, w pojedynku o półfinał przegrał przez wskazanie z Jakubem Zagończykiem z Konstancina Jeziornej, który został później mistrzem Polski w tej kategorii.

W turnieju w Chełmie rywalizowało 103 zawodników i zawodniczek z 51 klubów.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5