Gdzie iść jutro do lekarza rodzinnego?

2015-01-01 12:21:42(ost. akt: 2015-01-01 12:40:52)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

2 stycznia niektóre poradnie będą zamknięte albo lekarze będą przyjmować prywatnie. Ponad połowa przychodni w regionie nie podpisała kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pacjenci będą musieli płacić za wizyty z własnej kieszeni, a za leki 100 % ceny. W powiecie bartoszyckim 6 przychodni nie podpisało umów z NFZ w tym żadna działająca w mieście i gminie Sępopol.
Na stronach internetowych Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego w Olsztynie Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowano cały poradnik jak może zachować się pacjent, ktory 2 stycznia zechce skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego.

- Jeżeli po 1 stycznia 2015 r. Twój gabinet lekarza rodzinnego będzie zamknięty, możesz skorzystać z innych przychodni dostępnych w pobliżu miejsca zamieszkania. Ponadto czynne będą także przyszpitalne Izby Przyjęć i Szpitalne Oddziały Ratunkowe oraz punkty Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej mające umowy z NFZ. Każdy pacjent udający się do dowolnego gabinetu z załączonej listy, może liczyć na bezpłatną opiekę medyczną - napisano na stronach olsztyńskiego oddziału NFZ.

Oddział NFZ w Olsztynie informuje też, że każdy pacjent ma prawo do zmiany lekarza rodzinnego. Pacjent nie ponosi opłaty za zmianę lekarza, jeżeli zmiana nastąpiła w wyniku zaprzestania świadczenia usług medycznych przez lekarza. W celu skorzystania z porad w ramach podstawowej opieki zdrowotnej pacjent może złożyć w wybranej przez siebie przychodni deklarację wyboru lekarza. Wyboru lub zmiany dokonuje się bezpośrednio w przychodni i nie trzeba tego faktu potwierdzać w oddziale funduszu.

Z wykazów wspominanych powyżej wynika, że w Bartoszycach czynne będą dwie przychodnie, w gminie Bartoszyce również 2 przychodnie z placówkami w 4. miejscowościach, w mieście gminie Górowo Iławeckie wszystkie jakie tam działają, czyli jedna, z placówkami w 3 miejscowościach, w gminie Bisztynek - jedna a w mieście i gminie Sępopol - żadna.

Wykazy placówek które podpisały umowy z NFZ i tych które nie podpisały umów publikujemy poniżej.

WYKAZ PLACÓWEK, KTÓRE PODPISAŁY UMOWY Z NFZ
(stan na 31.12.2014 godz. 16 - źródło: NFZ Olsztyn)


WYKAZ PLACÓWEK, KTÓRE NIE PODPISAŁY UMÓW Z NFZ
(stan na 31.12.2014 godz. 16 - źródło: NFZ Olsztyn)

Opracował: Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Pierwszy w roku 2015 "Goniec Bartoszycki" jest już gotowy.
Znajdziecie go w kioskach, wraz z kalendarzem na 2015 r. już 2 stycznia


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (36) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jaja #1643299 | 176.97.*.* 22 sty 2015 21:56

  niebawem lekarze będą mogli zawodowo: tańczyć, śpiewać, elektryfikować, kierować, automatyzować, informatyzować, szyć, myć, sprzątać i zarządzać, och !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. miro #1637323 | 88.220.*.* 17 sty 2015 10:18

  Dlaczego lekarze biorą za zakładników pacjentów zachowując się jak szweje,którzy aby ochronić własne dupska gonią przed sobą cywilów.Mogą przecież protestować jak inne grupy zawodowe np.ogłosić strajk okupacyjny,założyć miasteczko namiotowe,ogłosić głodówkę,czy z tych najbardziej drastycznych jak samospalenie.Niestety nie mogą,bo jaka moralność takie formy protestu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. artur #1627098 | 88.156.*.* 6 sty 2015 20:07

  Postawa lekarzy z PZ to obłuda i samozachwyt w ich wyjątkowość i ważność. Ignorują totalnie podpisane przez około 70% lekarzy POZ porozumienie. Wyjaśniam dlaczego piszę 70% -sądzę że każdą statystykę można podrasować ażeby była rządowa tj. 85%. Osobiście mam szacunek dla drogowców dbających o drogi ,mechaników solidnie przykręcających koła samochodu , gazowników , elektryków itd itd. Błąd lub partactwo każdej z tych profesji może być okupione utratą zdrowia lub życia . Pytanko czy oni nie chcieli by być dobrze opłacani ? Czy żyją w innym kraju ? Wielu z tych specjalistów w danej branży nie zarabia tego co oczekuje . Szkoda pisać bo i tak któryś z lekarzy odpisze ; trzeba było się uczyć . Wszyscy się uczyliśmy (jedni lepiej - drudzy troszkę gorzej) ale mamy robic wszystko ażeby drugiemu żyło się bezpieczni i zdrowo . Zyczę wszystkim zdrowia , zdrowia ,zdrowia a zostaliby tylko prawdziwi lekarze a nie " konowały'.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pacjent #1626442 | 88.220.*.* 6 sty 2015 08:52

   A ja uważam, że nasz rząd jest zbyt delikatny wobec kliki zielonogórskiej. Tutaj potrzebna jest ręka Stalina lub Putina!!! Oni wiedzieliby jak zrobić porządek z tymi lekarzami!!! A oni mają bardzo dobre warunki materialne, wypasione wille i wypasione samochody w garażach - no, ale chcą więcej,więcej i więcej. A pacjentów mają w doopie!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Wilczór #1626273 | 176.97.*.* 5 sty 2015 22:06

    Po cholerę chodzić do lekarza? Ruszcie tyłki na wiosnę, idźcie na łąke, pozrywajcie trochę roślinek zdrowych. Pijcie wywary, róbcie przetwory, a nie tym syfem się leczycie (tabletki), które wyleczął ci głowę a uszkodzą wątrobę

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (36)
   2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5