Robili "objazdówkę" i kradli w drogeriach regionu

2024-03-12 07:31:56(ost. akt: 2024-03-12 07:39:25)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: kpp

Para kradła nie zważając na kamery monitoringu. Materiał dowodowy pozwolił ustalić ich personalia. Byli zaskoczeni, gdy w miejscu zamieszkania odwiedzili ich policjanci.
29-latka i jej 26-letni partner kradli w drogeriach na terenie województwa warmińsko – mazurskiego. Ich zachowanie można określić, jako lekceważące, bo działali pod okiem kamer zupełnie się nie maskując. Myśleli, że pozostaną bezkarni, bo byli „obcy” w Bartoszycach. Pomylili się. Operacyjni z Wydziału Kryminalnego bartoszyckiej komendy policji zajęli się sprawą i już po 3 dniach ustalili, kim mogą być złodzieje i złożyli im domową wizytę.

W minionym tygodniu, 5 marca kryminalni z Bartoszyc zatrzymali w Olsztynie 29 – latkę i jej 26 – letniego partnera. Para trzy dni wcześniej, w sobotę 2 marca w dwóch bartoszyckich drogeriach ukradła perfumy i inne artykuły. Ich wizerunki zarejestrowały sklepowe kamery. Sprawie przyjrzeli się kryminalni, a ich operacyjne ustalenia przyniosły efekty. Okazało się, że zatrzymana para ma na koncie więcej kradzieży i z przestępczej działalności uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Poszukiwały ich inne jednostki policji, m. in. Komenda Miejsca Policji w Olsztynie i Komisariat Policji w Biskupcu.

Para usłyszała zarzuty przestępstwa kradzieży artykułów z bartoszyckich drogerii o łącznej wartości ponad 2200 zł. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 26 – latkowi zarzuca się powrót do przestępstwa, co oznacza, że będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, a tym samym grozi mu do 7,5 roku za kratami.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5