Wyrzucił partnerkę bez kurtki i butów. Grozi mu 5 lat

2024-01-10 14:07:58(ost. akt: 2024-01-10 14:21:58)
Mężczyzna wszczął awanturę domową i mimo dużego mrozu wyrzucił z mieszkania partnerkę. Wcześniej ją uderzył. Na zewnątrz było -20°C.
W poniedziałek, 8 stycznia przed godziną 16:00 policjanci interweniowali w jednej z miejscowości w Gminie Sępopol. Pomocy potrzebowała kobieta, której partner uderzył ją, a następnie wyrzucił z mieszkania bez kurtki i butów. O interwencję nie poprosiła sama poszkodowana ale jej 15 – letnia sąsiadka, która zauważyła wyziębniętą kobietę stojącą pod domem. Na dworze tego dnia był siarczysty mróz.

Na miejsce został wysłany patrol. Policjanci potwierdzili, że pijany 65 – latek wszczął awanturę, uderzył kobietę i wygonił ją na dwór. Mężczyzna w niewybrednych słowach przyznał, że uderzył kobietę, krzyczał i był agresywny. W celu zapewnienia bezpieczeństwa kobiecie policjanci zatrzymali agresora. Rodzina objęta została procedurą Niebieskiej Karty.

We wtorek, 9 stycznia dzielnicowy wydał mężczyźnie nakaz natychmiastowej wyprowadzki oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z partnerką.

Mężczyzna musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5