Prawidłowa reakcja uratowała życie mężczyźnie

2024-01-09 07:32:44(ost. akt: 2024-01-09 07:37:59)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Przy dwucyfrowym mrozie bardzo szybko dochodzi do wychłodzenia organizmu, co może doprowadzić do śmierci. To mogło przytrafić się 60-latkowi, który spał na chodniku. Ocalił go jeden telefon.
W nocy z piątku na sobotę, 5/6 stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic Bartoszyc na ławce śpi mężczyzna. O tej sytuacji zawiadomił świadek, który zaniepokojony losem drugiego człowieka zadzwonił na nr 112 z prośbą o pomoc. Policjanci we wskazanym miejscu zastali pijanego 60 – latka. Mężczyzna nie ma stałego miejsca zamieszkania. Leżał na ziemi obok ławki, z której najprawdopodobniej spadł. Był tak pijany, że nie mógł chodzić o własnych siłach. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który po badaniach lekarskich trafił do wytrzeźwienia w policyjnej celi.

Uwaga!

Nie bądźmy obojętni widząc osoby błąkające się po mieście, siedzące, czy leżące na ławkach, chodnikach, przystankach autobusowych i innych miejscach. Zwracajmy też uwagę na osoby starsze ubrane nieadekwatnie do warunków atmosferycznych. Odpowiednia reakcja może uratować im życie. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112, aby uchronić człowieka przed śmiertelnym wychłodzeniem.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5