Nowa inwestycja powiatu olsztyńskiego. Z myślą o środowisku i oszczędności finansów

2019-05-30 16:46:50 (ost. akt: 2019-05-30 17:00:16)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

W czwartek (30 maja) w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie, starosta olsztyński podpisał z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego umowę na dofinansowanie ze środków unijnych projektu Termomodernizacji budynku Obwodu Drogowego w Barczewie.
Wartość projektu wynosi ponad 1 mln zł. 81% kosztów, czyli 835,7 tys. zł pokryje dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2016-2020. Wkład własny Powiatu to 196 tys. zł.

— Termomodernizacja obiektu, z którego korzysta na co dzień Powiatowa Służba Drogowa, oznacza wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, izolację ścian zewnętrznych, docieplenie stropodachu, wymianę ogrzewania, wentylację mechaniczną i montaż instalacji automatycznej regulacji oświetlenia. Projekt pozwoli nam znacznie zredukować koszty utrzymania budynku, w szczególności z zakresie opłat za energię. Istotne jest też dla mnie to, że w ten sposób możemy działać na rzecz ochrony przyrody i zasobów środowiska — podkreślał starosta Andrzej Abako.

Podpisanie umowy na realizację projektu odbyło się w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie. Do dofinansowania zakwalifikowało się 28 projektów na łączną kwotę 75 mln zł.

Obrazek w tresci

— Wspieramy region poprzez Wasze projekty i działania. Główny blok to termomodernizacja, ale są też 4 projekty edukacyjne. Dziękuję Państwu za aktywne wdrażanie unijnego programu — mówił do samorządowców marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

W uroczystości wzięli także udział wicemarszałek Miron Sycz, zaś po stronie powiatu olsztyńskiego wicestarosta Joanna Michalska oraz skarbnik Lucyna Kozikowska.

Termomodernizacja budynku Obwodu Drogowego w Barczewie ma się zakończyć w 2020 roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5