Odblaskowa lekcja z dzielnicowym

2020-09-26 13:45:32 (ost. akt: 2020-09-26 10:57:34)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Dzielnicowy asp.szt. Zbigniew Stanicki w ramach akcji „Świeć przykładem - bądź widoczny” spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Mołtajnach (gm. Barciany), aby przeprowadzić odblaskową lekcję dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Celem spotkania i prowadzonej akcji była nauka prawidłowych zachowań w ruchu drogowym oraz uświadomienie, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.
24 września dzielnicowy asp.szt. Zbigniew Stanicki odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Mołtajnach (gm. Barciany), aby wśród dzieci propagować zasady bezpiecznego zachowania na drodze. W edukacyjnej pogadance, którą przeprowadził udział wzięli pierwszoklasiści, którym policjant przypomniał wiedzę o prawidłowych zachowaniach na przejściu dla pieszych oraz to, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Ponadto funkcjonariusz tłumaczył uczniom czym są odblaski i do czego służą, a także w jakich miejscach na ubraniu najlepiej je nosić.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

„Świeć przykładem - bądź bezpieczny” to akcja, która ma na celu zmniejszenie liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami, m.in. poprzez podniesienie świadomości osób pieszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze. Ciemne ubrania oraz nieoświetlone drogi sprawiają, że pieszy po zmroku jest widoczny przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe jest już widoczna nawet z odległości 150 metrów. - Pamiętajmy, że te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego - przypominają policjanci.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5