Seniorzy z Olsztyna edukują się w zakresie bezpieczeństwa

2023-12-06 09:07:06(ost. akt: 2023-12-05 15:13:20)

Autor zdjęcia: olsztyn.eu

Zagrożenia czyhają na nas na co dzień w niemal każdej sytuacji. Olsztyńscy seniorzy mogli poznać jednak sposoby, aby się przed nimi ustrzec.
To nie tylko przejście przez ulicę czy robienie zakupów w sklepie. Coraz więcej seniorów korzysta z nowoczesnych technologii i często nie są świadomi wielu niebezpieczeństw. M.in. o tym była mowa podczas spotkania "Bezpieczny senior to świadomy senior".

- Dlatego tak istotne jest, by cały czas poszerzać wiedzę seniorów i przekazywać im najnowszą wiedzę i ostrzeżenia na temat możliwych zagrożeń - mówi Paweł Micek z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna.

Podczas środowego (5 grudnia) spotkania seniorzy ze stolicy Warmii i Mazur mogli zdobyć informacje dotyczące szeregu dziedzin bezpośrednio ich dotyczących. Co ważne w okresie okołoświątecznym - dowiedzieli się, jak bezpiecznie robić w tym czasie zakupy oraz w trakcie wyprzedaży.

Specjaliści opowiedzieli seniorom także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Szczególny nacisk został położony na sposoby zapobiegania oszustwom dokonywanym na osobach starszych (m.in. na wnuczka czy na policjanta).

Organizatorami wydarzenia były Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna oraz Komenda Miejska Policji.