Senior z Działdowa zatankował dwa promile i wyruszył w trasę

2023-12-05 11:29:53(ost. akt: 2023-12-05 11:31:49)

Autor zdjęcia: pixabay

Kierowca zaniepokojony stylem jazdy innego samochodu, zatrzymał w Lidzbarku (pow. działdowski) 75-latka, który prowadził mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kompletnie pijany pieszy szedł środkiem drogi pod Oleckiem - miał 4 promile.
Policja z Działdowa (warmińsko-mazurskie) poinformowała we wtorek, że kompletnie pijanego kierowcę zatrzymał inny kierowca. "Jechał za nim przez kilka miejscowości podejrzewając, że prowadzi osoba znajdująca się pod działaniem alkoholu" - podała policja.

Gdy 75-latek ten zatrzymał się na stacji paliw w Lidzbarku, jadący za nim mężczyzna podszedł do auta i zabrał kluczyki. "Kierujący dacią miał problem z utrzymaniem się na nogach. Wezwani na miejsce policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie" - podano. Kierowca dacii trzeźwieje w policyjnym areszcie.

W innej części warmińsko-mazurskiego, pod Oleckiem, policjanci zatrzymali 25-latka, który usiłował iść środkiem drogi mając 4 promile alkoholu. "Miał problemy z poruszaniem się i utrzymaniem równowagi. Dla zapewnienia mu bezpieczeństwa został umieszczony w policyjnej celi, gdzie trzeźwiał" - podała policja i dodała, że mężczyzna poniesie konsekwencje prawne nieodpowiedzialnego zachowania. (PAP)