Jarmarki wigilijne nie tylko w Olsztynie. Gdzie w okolicach można jeszcze poczuć świąteczny klimat?

2023-12-05 08:50:31(ost. akt: 2023-12-04 16:07:33)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ten miesiąc będzie wyjątkowy. Nie tylko przez pogodę, bo do Olsztyna zawitała prawdziwa zima, ale również przez świąteczny nastrój, który będzie można pogłębiać na jarmarkach wigilijnych w Olsztynku, Stawigudzie i Dywitach.
Rusza sezon bożonarodzeniowych jarmarków. Gdzie się odbędą?

W sobotę 16 grudnia odbędzie się Dywicki Jarmark Świąteczny, który wystartuje już o godz. 8 w dwóch miejscach — w stodole "Mój Rynek" przy ul. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się jarmark produktów żywnościowych oraz w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Dywity, gdzie planowany jest kiermasz rękodzieła.

Jarmark zaplanowany jest do godz. 13.

Fot. Gmina Dywity

W niedzielę 17 grudnia odbędą się aż dwa jarmarki: w Olsztynku i Stawigudzie.

Gmina Olsztynek również przygotowała się na celebrowanie jarmarku w dwóch miejscach. Najpierw mieszkańcy gminy i wszyscy zainteresowani goście będą mogli przejść się na spacer z etnografem po wystawach świątecznych w Muzeum Budownictwa Ludowego.

Później impreza przeniesie się do centrum miasta, gdzie od godz. 14 rozpocznie się kiermasz świąteczny. Będzie to idealna okazja do zakupu choinki, ozdób i świątecznych przysmaków. O godz. 15 ruszy Parada Świętych Mikołajów, która będzie oficjalnym otwarciem jarmarku. Jarmark wigilijny umilać będą występy w wykonaniu zespołu Swojska Nutka, przedszkolaków i uczniów olsztyneckich szkół gminnych, zespołów Miejskiego Domu Kultury oraz WTZ w Olsztynku.

Fot. Gmina Olsztynek / facebook

Również 17 grudnia od godz. 12 rozpocznie się także Stawigudzki Kiermasz Świąteczny "Na Warmińską Nutę".

Na mieszkańców gminy i gości będzie czekała inscenizacja "Bożego Narodzenia na Warmii" w wykonaniu uczniów ZSP, pokazy taneczne i występy wokalne. Będzie można wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach i wykonać na przykład świąteczną zakładkę.

Na jarmarku znajdą się także stoiska kiermaszowe i kiermaszowa kawiarenka z aromatyczną zimową herbatą. Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik fotograficzny, w którym będą mogli spotkać się i zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

Fot. Gmina Stawiguda / facebook

W tym roku również w Olsztynie będzie świątecznie i kolorowo. Magia świąt do miasta zawita podczas trzech jarmarków świątecznych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury i Kuźnię Społeczną na olsztyńskiej starówce i firmę Manufaktura Jarmarków na CRS Ukiel.

- 9-10 grudnia: "ŚWIĘTA. DOBRZE WAS WIDZIEĆ" - dwudniowa impreza na Targu Rybnym, organizowana przez MOK i wzbogacona o świąteczne iluminacje części Starego Miasta

- 16-17 grudnia: TRZECI OLSZTYŃSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY - organizowany przez Kuźnię Społeczną.

- 15-17 grudnia: JARMARK BOŻONARODZENIOWY - organizowany przez prywatną firmę Manufaktura Jarmarków na CRS Ukiel.