27-latka z Olsztyna poszukiwano długimi miesiącami aż sześcioma listami gończymi. W końcu wpadł

2023-12-02 18:02:26(ost. akt: 2023-12-01 16:17:12)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Poszukiwany 27-latek po miesiącach ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości został zatrzymany. Był poszukiwany na podstawie sześciu listów gończych. Informacja o miejscu przebywania mężczyzny wpłynęła do olsztyńskich policjantów za pośrednictwem portalu poszukiwani.policja.pl. 27-latek ma do odbycia łączną karę ponad 2,5 roku pozbawienia wolności.
W środę (29 listopada) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęła informacja za pośrednictwem portalu poszukiwani.policja.pl odnośnie miejsca przebywania mężczyzny ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości.

Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, aby zweryfikować otrzymane informacje. W budynku zastali 27-latka, którego wylegitymowali.

Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie sześciu listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Mężczyzna ma do odbycia łączną karę ponad 2,5 roku pozbawienia wolności.

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwa przeciwko mieniu, oszustwo oraz wykroczenia.
27-latek został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe lata.

Portal poszukiwani.policja.pl to baza zawierające zdjęcia oraz dane osób poszukiwanych przez policjantów z całego kraju. Strona pozwala również na przekazywanie w anonimowy sposób informacji o osobie poszukiwanej.