Śmiertelnie potrącił 19-latkę pod Biskupcem. Przyznał się do winy?

2023-11-20 17:29:47(ost. akt: 2023-11-20 15:09:20)

Autor zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna Kobułty

Sąd Rejonowy w Biskupcu aresztował tymczasowo kierowcę, który po pijanemu śmiertelnie potrącił 19-letnią kobietę. Sąd zastosował areszt z uwagi na grożącą surową karę oraz w obawie, że podejrzany może utrudniać prokuratorskie postępowanie.
Jak przypomniał w komunikacie rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Adam Barczak, do wypadku doszło 15 listopada wieczorem na drodze w miejscowości Borki Wielkie w gminie Biskupiec.

Sąd Rejonowy w Biskupcu w piątek uznał wniosek prokuratora za zasadny i zastosował wobec Łukasza B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Sąd w uzasadnieniu tej decyzji wskazał, że popełnienie przez Łukasza B. zarzucanych mu czynów zostało w bardzo wysokim stopniu uprawdopodobnione zgromadzonymi w sprawie dowodami.

W ocenie sądu, zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do podejrzanego uzasadnione jest grożącą mu surową karą pozbawienia wolności. Ponadto zachodzi obawa, że Łukasz B. przebywając na wolności może w bezprawny sposób utrudniać prokuratorskie postępowanie poprzez ukrycie się lub ucieczkę - podał sędzia Adam Barczak.

W poniedziałek (20 listopada) przyznał się do winy.

— Przesłuchany w charakterze podejrzanego Łukasz B. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia — poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Jak podawała olsztyńska policja, 19-latkę potrącił citroen, który z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni. Autem kierował 38-letni mężczyzna. Podczas badania go alkomatem urządzenie wskazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 19-latka szła prawidłowo przy lewej krawędzi jezdni, w tym miejscu nie było chodnika. Mimo prowadzonej reanimacji kobieta zmarła.(PAP)

autor: Agnieszka Libudzka