Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne na nowego dyrektora

2023-11-15 08:30:00(ost. akt: 2023-11-14 15:25:44)

Autor zdjęcia: pixabay

Coraz bliżej powołania nowego dyrektora Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Komisja konkursowa wskazała osobę, której propozycja była najlepsza.
To było już drugie postępowanie dotyczące wyboru osoby, która pokieruje w kolejnych latach jedną z najbardziej rozpoznawalnych instytucji kultury Olsztyna. Ponownie w szranki stanęły dwie osoby.

— Tym razem dokonaliśmy wyboru — mówi prezydent Olsztyna i przewodniczący komisji konkursowej, Piotr Grzymowicz. — Zdecydowaliśmy, że propozycję objęcia stanowiska dyrektora OPiOA skierujemy do Magdaleny Pilska-Piotrowskiej, pracującej w naszej instytucji od ośmiu lat. Od początku kierowała Działem Multimediów i Obsługi Technicznej, a od lutego minionego roku szefuje Działowi Popularyzacji Nauki i Obsługi Technicznej.

Konkursowa komisja w pierwszej kolejności sprawdzała niezbędne kwalifikacje kandydatów. Niezwykle istotna była także ocena przedstawionej koncepcji funkcjonowania Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, m.in. celów i misji instytucji, założeń programowych, plan gospodarowania finansami czy budowy wizerunku.

— Wybrana kandydatka udowodniła, że pasjonuje ją tematyka związana z astronomią — dodaje prezydent Piotr Grzymowicz. — Co niezwykle istotne, ma ogromną wiedzę o samej instytucji planetarium i obserwatorium, zna to środowisko, możliwości zespołu. Ważna jest także znajomość już realizowanych projektów związanych z modernizacją instytucji, jak i tych, które przed nami.

Magdalena Pilska-Piotrowska dostanie propozycję trzyletniego kontraktu. Jeśli zgodzi się na zaproponowane warunki, 1 grudnia oficjalnie zostanie dyrektorką OPiOA.