Dobra wiadomość dla wschodnich Mazur

2023-11-12 17:24:44(ost. akt: 2023-11-10 17:17:54)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dino zdecydowało o budowie trzech nowych centrów dystrybucyjnych, których łączny koszt wyniesie około 420 mln zł. Jedno z nich powstanie w Białej Piskiej. — To niesamowita szansa dla naszej gminy — mówi burmistrz Beata Sokołowska.
Dino Polska zdecydowało o budowie trzech centrów dystrybucyjnych: oprócz Białej to także Janów Lubelski (woj. lubelskie) oraz Morawica (woj. świętokrzyskie).

— Celem nowych centrów dystrybucyjnych będzie obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów Dino i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci. Spółka oczekuje, że zakończenie Inwestycji nastąpi w 2024 r. – w przypadku centrum dystrybucyjnego w gminie Morawica oraz w 2025 r. w przypadku pozostałych dwóch centrów dystrybucyjnych — czytamy w komunikacie giełdowym.

Inwestycja będzie polegała na kompleksowej budowie i wyposażeniu centrów dystrybucyjnych, w skład których wejdą m.in. mroźnia, chłodnia, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyn suchy oraz część socjalno-biurowa wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi, miejscami parkingowymi i własnym, ekologicznym źródłem zasilania w energię elektryczną w postaci instalacji fotowoltaicznej o mocy 1MW.

Planowana łączna powierzchnia magazynowa każdego centrum dystrybucyjnego wyniesie ok. 45 tys. metrów kwadratowych. Za budowę będą odpowiadać spółki zależne Dino Polska specjalizujące się w takich inwestycjach. Firma podkreśliła, że „celem nowych centrów dystrybucyjnych będzie obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów Dino i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci”.

— Budowa Centrum Logistycznego to najcudowniejsza inwestycja, która przytrafia się naszej gminie — mówi Beata Sokołowska, burmistrz Białej Piskiej. — To niesamowita szansa dla naszej gminy. To szansa na ogromny rozwój, stumilowy krok, a dla mieszkańców praca na miejscu, bo Centrum Logistyczne ma obsługiwać teren północno-wschodniej Polski. Początkowo przewiduje 300 nowych miejsc pracy i prawdopodobnie będzie jednym z największych takich zakładów w okolicy. Łączna powierzchnia zabudowy obiektów robi też oszałamiające wrażenie, bo będzie zajmować ok. 45 tys. metrów kwadratowych na działce o powierzchni ponad 20 ha, pomiędzy Białą Piską a Kolonią Kawałek. To trzy lata prac na tym, dokonywania zmian planu zagospodarowania przestrzennego, ubiegania się o pozwolenia, zezwolenia, zgody. Udało się, a niebawem będziemy świadkami wykopów pod budowę i budowy potężnego Centrum Logistycznego. Dzieje się to, co było naszym priorytetem – tworzenie miejsc pracy, mieszkań i opieki nad dziećmi, bo mamy już gotową koncepcję budowy mieszkań SIM i jesteśmy w trakcie przygotowywania dokumentacji projektowej obiektu i terenu wokół żłobka.

Elżbieta Żywczyk/(PAP Biznes)