Olsztyn ciągle jest placem budowy. Ekipy budowlane brudzą na potęgę [ZDJĘCIA]

2023-11-09 11:48:29(ost. akt: 2023-11-09 11:59:41)

Autor zdjęcia: Straż miejska Olsztyn

Tego, że w Olsztynie się dużo buduje, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Niemal w każdej części miasta trwa obecnie jakaś większa, lub mniejsza budowa. Niestety cierpi na tym estetyka miasta, bo w parze z pracami budowlanymi często idzie bród.
Sztandarową i największą budową w Olsztynie jest oczywiście trwająca nieprzerwanie od ponad dwóch lat inwestycja tramwajowa. To ją codziennie mijają tysiące mieszkańców Olsztyna w drodze do pracy, szkoły czy sklepu. W mieście buduje się jednak znacznie więcej: od nowego dworca, po prywatne inwestycje.

Każdy, kto przechodził przez remont w domu czy mieszkaniu z pewnością wie, że prace budowlane niosą ze sobą mnóstwo sprzątania. Prawdziwy problem rodzi się wtedy, gdy skalę remontu mieszkania pomnożymy razy kilkanaście. Z tym właśnie od wielu miesięcy zmagają się strażnicy miejscy z Olsztyna.

Tylko w ciągu tego tygodnia funkcjonariusze straży miejskiej w Olsztynie trzy razy interweniowali w sprawie zabłoconych jezdni na terenie miasta.

— Zgłoszenia pochodziły z ulic: Warszawskiej, Trylińskiego i Dąbrowskiej. Scenariusz każdej z tych interwencji był bardzo podobny - ustalenie osoby odpowiedzialnej za utrzymanie czystości, ukaranie mandatem i zobowiązanie do uprzątnięcia zanieczyszczeń. — informują funkcjonariusze straży miejskiej z Olsztyna.

Jednym z zadań straży miejskiej jest dbanie o czystość miasta. Jeśli zauważysz bród na ulicach lub chodnikach Olsztyna bezzwłocznie zgłoś to strażnikom miejskim.

Karol Grosz