Wpadli na gorącym uczynku. Najbliższe dni spędzą w areszcie

2023-11-07 17:25:40(ost. akt: 2023-11-07 15:32:18)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Funkcjonariusze podczas podejmowanych interwencji ujawnili osoby, które okazały się poszukiwane. 47 i 35-latek nie unikną oni odpowiedzialności za czyny popełnione w przeszłości, a najbliższe dni spędzą w zakładach karnych. Także 53-latek, który chciał rozliczyć się z przeszłością i przyszedł w tym celu na komisariat.
W piątek (3 listopada) funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podjęli interwencję na terenie jednego ze sklepów w Olsztynie. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca kradzieży, został ujęty przez ochronę sklepu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 47-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia zastępczej kary aresztu w wymiarze 20 dni lub opłacenia grzywny. Z popełnionego wykroczenia funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyzna został zatrzymany, a najbliższe dni spędzi w areszcie.

W niedzielę (5 listopada) na jednej z ulic w Olsztynie funkcjonariusze zauważyli mężczyznę pijącego alkohol w miejscu zabronionym. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia zastępczej kary aresztu w wymiarze 10 dni lub opłacenia grzywny. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 100 złotych. 35-latek został zatrzymany, a najbliższe dni spędzi w areszcie.

W poniedziałek (6 listopada) do Komisariatu Policji w Barczewie przyszedł mężczyzna, który okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie na podstawie listu gończego. Mężczyzna postanowił rozliczyć się z popełnionego w przeszłości przestępstwa oszustwa, w tym celu miał do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 10 miesięcy. 53-latek został zatrzymany, a najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

(p.ż/k.h)