W Olsztynku odbędą się warsztaty z samobadania piersi i skóry

2023-10-21 09:03:43(ost. akt: 2023-10-20 16:38:39)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

O tym, jak ważne są kontrolne badania zdrowia powinna wiedzieć każda kobieta. Niestety, nie zawsze ma się czas na wizytę u lekarza, dlatego dla mieszkanek Olsztynka przygotowano warsztaty z samobadania, żeby znalazły na to czas nawet podczas zabieganego dnia.
Częste badania mogą nawet uratować życie. Jednak w natłoku codziennych spraw, niestety zdarza się o tym zapomnieć. Na szczęście, kobiety niektóre badania mogą wykonywać same w zaciszu swojego domu, na przykład przed lustrem w łazience.

O tym, jak to robić prawidłowo będą miały okazję dowiedzieć się olsztynczanki, dzięki warsztatom stworzonym przez zarząd Gminnego Centrum Zdrowia ZPZOZ.

Warsztaty "Być kobietą... zdrową" odbędą się we wtorek (24 października) o godz. 16.00, przy ul. Chopina 11.

Mieszkanki gminy Olsztynek będą miały okazję wziąć udział w szkoleniu i wykładzie na temat samobadania piersi prowadzonych przez mgr położnictwa Małgorzatę Hapanowicz.

Szkolenie i wykład na temat samobadania skóry poprowadzi koordynator POZ mgr Anna Drabińska.

Podczas tego spotkania, zainteresowane panie będą mogły zmierzyć swój pomiar ciśnienia tętniczego i glukozy, a w trakcie warsztatów będzie również chwila na rozmowy o profilaktyce 40+, Programie CHUK i edukacji zdrowotnej.