Polak ukrywał się w Wielkiej Brytanii przez 12 lat, w końcu został zatrzymany

2023-10-04 19:00:40(ost. akt: 2023-10-04 15:25:15)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Na lotniczym przejściu granicznym Mazury w Szymanach, wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej. Polak był ścigany listem gończym.
We wtorek (3 października) do Polski z Wielkiej Brytanii przyleciał 41-latek.

W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości mężczyzny, funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Olsztynie ustalili, że poszukuje go łódzki wymiar sprawiedliwości.

Sąd w Bełchatowie w grudniu 2011 roku wymierzył mu karę pozbawienia wolności za udział w bójce.

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Olsztynie przekazali zatrzymanego policjantom ze Szczytna. Podróżny najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.


W środowym (4 października) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Kandydat PiS jest przeciw budowie Centrum Dystrybucyjnego Lidl w Gietrzwałdzie.Jerzy Szmit przeciw budowie Centrum Lidla w Gietrzwałdzie
— Czy Sanktuarium w Gietrzwałdzie zasypie 150 tysięcy ton odpadów z Lidla? — to temat konferencji prasowej zwołanej we wtorek przez Jerzego Szmita, prezesa Fundacji im. Piotra Poleskiego, byłego wiceministra infrastruktury i kandydata PiS do Sejmu.

Kontrowersje wokół Nowobałtyckiej
Ulica Nowobałtycka to jedna z największych inwestycji planowanych przez gminę Olsztyn na najbliższe lata. Ma wyprowadzić znaczną część ruchu z olsztyńskich osiedli: Gutkowa, Likus i Redykajn. Inwestycja budzi jednak kontrowersje.

Wszyscy chcą mieszkać pod Olsztynem
Jedni mają dobrego wójta, inni dobre położenie. Niektórzy mają jedno i drugie. Stąd i biznes, i zwykli ludzie szukają w takich gminach dla siebie miejsca. To jednak powoduje, że taniej już tam było.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl