Nowa jednostka wojskowa w Nidzicy

2023-10-01 07:59:59(ost. akt: 2023-10-01 08:06:28)
W piątek 29 września 2023 roku . Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił że jeszcze w tym roku, w Nidzicy powstanie nowa jednostka wojskowo – Brygada Zmotoryzowana.
Komentarza do tego wspaniałego wydarzenia nie można zacząć inaczej jak od przypomnienia o likwidowaniu jednostek wojskowych i wyprzedaży majątku wojskowego przez rządy PO – PSL a
wcześniej SLD – PSL.

Dzisiaj politycy tych partii udają, że odpowiedzialność za rozbrajanie i likwidacja polskich sił zbrojnych ich nie dotyczy. Niektórzy nawet ustami wyszkolonych Moskwie emerytowanych generałów próbują atakować Rząd Prawa i Sprawiedliwości za zakupy najnowszego uzbrojenia i przywracanie siły bojowej naszej armii.

Właściwie nie się czemu dziwić skoro Ci właśnie generałowie opracowali plany w myśl , których w przypadku agresji ze wschodu mieliśmy się bronić dopiero na linii Wisły i czekać na sojuszników.
Gdyby te plany byłyby aktualne dla nas, dla województwa warmińsko- mazurskiego oznaczałoby, że w przypadku konfliktu z Rosją błyskawicznie, w pierwszej kolejności, znaleźlibyśmy się pod okupacją ruskich żołdaków. Czy możemy liczyć że zachowają się inaczej niż na Ukrainie? Gdzie mordy, gwałty, grabieże i zniszczenie były dla nich normalnym zachowaniem. Przecież też przyszliby wyzwalać Polskę spod władzy Pis-owskiego reżimu.
Wojsko Polskie to nasze bezpieczeństwo. Armia to wspaniali pełni honoru, dumy, patriotyzmu, doskonale wyszkoleni żołnierze, wyposażeni w znakomity, najnowocześniejszy sprzęt.
Wojsko to też rozwój gospodarczy, podniesienie dochodów, stabilizacja , perspektywy dobrej kariery dla młodzieży.
Nidzica i powiat nidzicki zyskuje impuls wzrostu taki sam jak wcześniej dzięki Wojsku Polskiemu otrzymało Olecko, Węgorzewo, Gołdap, Orzysz, Bemowo Piskie, Giżycko, Ełk.
W Olsztynie zlokalizowano sztab 16 Dywizji Zmechanizowanej co oznacza. Dzięki temu projekt Metropolia Olsztyn zyskuje kolejny atut.

Jerzy Szmit

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Przemek #3111426 | 31.61.*.* 4 paź 2023 06:02

    Pisanie. Rzetelne jest jakbwidsc trudne Zalecam przeczytać ta doktrynę na która się piszący powołuje odczyt ze to ostatnia linia na wypadek jak pozostałe zostaną przełamane. Dziennikarstwo to obiektywne rzetelne przedstawianie faktów a tu propaganda

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. Smoku #3111352 | 46.205.*.* 2 paź 2023 05:43

    Panie redaktorze prawda jest taka że wyrywa i powtarza Pan fragment strategii obrony który wszyscy znamy i który jest sprawdzonym rozwiązaniem przez Piłsudskiego ... a PiS zamiast iść w jakosść armii to idzie w ilość tak jak robi to Rosja ... więc nie wiek kto tu się posługuje rosyjska taktyka wojenna ...Pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)