Linia tramwajowa numer 3 wraca do Kortowa

2023-09-27 19:00:50(ost. akt: 2023-09-27 14:59:55)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego wznowione zostanie kursowanie tramwaju na kierunku Dworzec Główny - Uniwersytet-Prawocheńskiego.
Linia numer 3 obsługuje głównie społeczność akademicką Uniwersystetu Warmińsko - Mazurskiego. Dlatego też kursowanie tramwaju do miasteczka studenckiego zostanie przywrócone już w najbliższy poniedziałek, 2 października.

Wraz ze wznowieniem kursowania linii tramwajowej numer 3, zawieszona zostanie linia autobusowa Z-3, która aktualnie obsługuje tę samą trasę.

Rozkład jazdy jest dostępny jest na stronie Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.


W środowym (27 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Starówka zacznie się pod ratuszem
Inwestycja tramwajowa dobiega końca, co oznacza, że odetchnąć mogą przede wszystkim kierowcy. Razem z przewodniczącym Rady Miasta Robertem Szewczykiem i radnym Pawłem Klonowskim wybraliśmy na spacer przez Wysoką Bramę, aby sprawdzić, co się zmieni, a co jeszcze trzeba zmienić.

Dominika Krassowska: głos z Ełku w The Voice of Poland!
Ełczanka Dominika Krassowska oczarowała jury popularnego programu muzycznego Voice of Poland na przesłuchaniach w ciemno i dostała się do programu. Trafiła do ekipy lidera TSA Marka Piekarczyka.

emeryciKażdy chciałby dobrą emeryturę
Zarabiamy mniej niż w innych regionach, mamy więc też niższe emerytury. Na dodatek przeciętna płaca w Polsce jest dzisiaj ponad dwa razy wyższa niż średnia emerytura, którą wypłaca ZUS. Więc kto potrzebuje pieniędzy, powinien pracować też po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kaminskp #3111275 28 wrz 2023 21:18

    Fajnie że wróci Linnia nr 3 lecz jest w jej funkcjonowaniu jest pewien problem który się rozwijał. Ta linia miała kursować pomiędzy Kortowem a Jarotami. Czyli uczelnia a sypialnia. Podstawowy kierunek dawnej 15. Niech ten temat wróci. Może niech dojdzie nowa linia a ta zostanie. Proszę o dalsze komentarze do tego tematu.

    odpowiedz na ten komentarz