Brutalne porachunki nastolatków pod Galerią Warmińską w Olsztynie. 18-latek ranił dwie osoby nożem

2023-09-26 10:11:08(ost. akt: 2023-09-26 10:51:27)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w pobliżu jednej z galerii handlowych na terenie Olsztyna. W jego wyniku do szpitala trafiły dwie młode osoby. Policjanci w trakcie czynności do sprawy zatrzymali 18-latka. Jego udział w zdarzeniu jest wyjaśniany.
Wczoraj (poniedziałek 25 września) wieczorem około godz. 19:00 oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w pobliżu jednej z galerii handlowych doszło do szarpaniny między młodymi osobami, podczas której dwie osoby prawdopodobnie zostały zranione nożem.

W wyniku zdarzenia 15 i 17-latek trafili do szpitala. Poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej udzielili olsztyńscy policjanci oraz żołnierz po służbie. Policjanci w trakcie czynności do sprawy zatrzymali 18-latka. Jego udział w zdarzeniu jest przedmiotem prowadzonego postępowania. Młody mężczyzna był pobudzony, agresywny, stawiał czynny opór, miał znieważyć i zaatakować interweniujących funkcjonariuszy. 18-latkowi została pobrana krew do badań pod kątem obecności środków odurzających w jego organizmie. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.


We wtorkowym (26 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Jest szansa na nowy szpital w Olsztynie
Wniosek o uwzględnienie rządowej pomocy na budowę nowoczesnego szpitala w Olsztynie ma jeszcze w tym tygodniu trafić do wykazu prac legislacyjnych rządu. W lobbing na rzecz projektu zaangażowali się czołowi politycy PiS z regionu. Inwestycja jest szacowana na 300 mln zł.

Poszukiwania 66-latki w okolicach SiemianDron pomoże odnaleźć zaginionych
Każdego roku służby poszukują setki zaginionych osób. Pomagają m.in. drony. Aby skuteczniej pomagać w poszukiwaniach, wolontariusze olsztyńskiego Polskiego Czerwonego Krzyża chcą kupić taki sprzęt. Apelują o finansowe wsparcie.

Powstaje coraz więcej tężni solankowych. Co z Olsztynem?
Tężnie solankowe stają się coraz popularniejsze wśród warmińsko-mazurskich samorządowców. W jednych miejscowościach już stoją, w innych są dopiero w planach. Czy na swoje tężnie mogą też liczyć mieszkańcy stolicy regionu?

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl