Nowa siedziba Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Olsztynie

2023-09-25 17:30:00(ost. akt: 2023-09-25 15:14:22)

Autor zdjęcia: powiat olsztyński

Po kilkunastu latach tułaczki po różnych adresach, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Olsztynie znalazł w końcu miejsce „stałego zameldowania” przy ul. Dąbrowszczaków 41.
— Z powodu braku swojej siedziby przez ostatnie lata zmuszeni byliśmy do wynajmowania pomieszczeń w różnych miejscach miasta — mówi Edward Siarkiewicz, szef powiatowego PINB-u. — To powodowało spore zamieszanie i było uciążliwe dla naszych klientów, jak i pracowników, bo ciągle byliśmy „na walizkach”, nie wiedząc kiedy właściciele lokali wypowiedzą nam umowę. Teraz, dzięki pomocy starosty olsztyńskiego możemy czuć się u siebie.

Od 26 września Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego rozpoczyna funkcjonowanie w pomieszczeniach przy ul. Dąbrowszczaków 41. Do dyspozycji ma tutaj przestronne biuro o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych, plus pomieszczenia na archiwa.

Budynek jeszcze do niedawna był własnością Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Obecnie przekazany został do użytkowania Starostwu Powiatowemu, które planuje ulokowanie w nim kilku swoich instytucji.

— Ze względu na rosnącą liczbę zadań, jak i wzrost liczby mieszkańców powiatu w naszym budynku przy pl. Bema zrobiło się strasznie ciasno, dlatego też od kilku lat szukaliśmy jakiegoś lokum, aby przenieść część naszych placówek — mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. — Kilka miesięcy temu udało się nam pozyskać od policji dwa budynki przy ul. Dąbrowszczaków. Teraz zaczynamy ich remonty i zasiedlanie.

Na pierwszy ogień poszedł inspektorat nadzoru budowlanego, któremu kończyła się właśnie umowa najmu pomieszczeń przy ul. Mickiewicza. Dzięki pieniądzom od wojewody i starosty oraz wysiłkowi pracowników w kilka tygodni udało się oddać do użytku parter budynku.

— Niestety kolejne dwa piętra pod nr 41. muszą poczekać, bo pracy, a tym samym pieniędzy potrzeba tam zdecydowanie więcej, ale mam nadzieję, że już w przyszłym roku będziemy mogli przenieść tu także naszą Powiatową Służbę Drogową oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności — dodaje starosta Andrzej Abako. .