Olsztyńska policja szuka drugiego ze sprawców kradzieży asortymentu budowlanego

2023-09-23 16:00:00(ost. akt: 2023-09-23 00:51:48)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży asortymentu ze sklepu budowlanego o łącznej wartości strat prawie 2000 złotych. Każdy, kto posiada informacje, które mogą doprowadzić do ustalenia osoby widocznej na zdjęciu, proszony jest o pilny kontakt z policjantami.
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśniają okoliczności kradzieży asortymentu z jednego ze sklepów budowlanych na terenie Olsztyna i dążą do ustalenia tożsamości drugiego z mężczyzn, który może mieć związek z tą sprawą.

Do zdarzenia doszło 27 czerwca.

Fot. KMP Olsztyn

W toku policyjnych czynności jeden ze sprawców został już zatrzymany i usłyszał zarzut. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Olsztyna.

Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia tożsamości drugiego ze sprawców. Wartość strat wyceniono na prawie 2000 złotych.

W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, na których widać mężczyznę, który może mieć związek z przestępstwem.

Fot. KMP Olsztyn

Informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia danych personalnych osoby widocznej na filmie, można przekazać do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pod nr tel.: 47 73 138 52, 47 73 138 32, 47 73 134 24 lub na skrzynkę mailową: naczelnik.ppm@olsztyn.ol.policja.gov.pl


W weekendowym (22-24 września września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

 Dywizja świętuje na Polach Grunwaldu
Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam… Te słowa żołnierz wypowiada tylko raz w życiu, kiedy składa przysięgę wojskową. Taką przysięgę złoży jutro na Polach Grunwaldu prawie 800 żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Tłocznia oleju to tylko początek
Umowa na budowę nowoczesnej tłoczni oleju rzepakowego podpisana. Na terenie dawnej kętrzyńskiej cukrowni spółka ORLEN Południe rozpoczyna inwestycję wartą ponad 800 mln zł. Prezes ORLEN-u Daniel Obajtek zdradził, że ma dalsze plany związane z Kętrzynem.

Jacek Kirakowski z tłumaczką Barbarą PardąJesteśmy głusi na Głuchych?
— Czy ja naprawdę jestem inny? — pyta Jacek Kirakowski z Olsztyna, który jest osobą głuchą. I tłumaczy, że Głusi są niepełnosprawni tylko między słyszącymi. Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych. W tym roku przypada 24 września.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl