Tragedia w Ostrowinie. 49-letni mężczyzna został przygnieciony przez drzewo

2023-09-20 13:54:17(ost. akt: 2023-09-20 14:22:13)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Do tragicznego zdarzenia doszło w Ostrowinie. Podczas wycinki drzew, jedno z nich przygniotło 49-letniego mężczyznę. Niestety, nie udało się go uratować.
Do tragedii doszło rano w środę (20 września), podczas wycinki drzew w lesie w Ostrowinie.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie dostała zgłoszenie o zdarzeniu, do którego zostały zadysponowane dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Ostródy. Na miejsce pojechało 5 ratowników.

— Ze zgłoszenia wynikało, że powalone drzewo przygniata nogę mężczyzny. W trakcie dojazdu dowiedzieliśmy się, że drzewo zostało usunięte z nogi i że na miejscu jest już Zespół Ratownictwa Medycznego — mówi mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Dojazd do lasu wiąże się z licznymi, trudno dostępnymi ścieżkami i drogami. Strażacy z utrudnieniami dotarli na miejsce zdarzenia.

— Kiedy udało nam się dotrzeć na miejsce, okazało się, że ratownicy medyczni prowadzą resuscytację krążeniowo-oddechową. Ratownicy z PSP dołączyli do ratowników. Wspólnie prowadziliśmy ponad godzinną resuscytację — dodał strażak.

Niestety, obrażenia mężczyzny okazały się zbyt poważne. Po ponad godzinie, ratownik medyczny rozpoznał zgon.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.


W środowym (20 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Przystanek MPK i tramwajowyOlsztyn stracił ponad milion
Atak hakerski sparaliżował Olsztyn. Ile straciło na nim miasto? Jak się zabezpieczy? Na jakim etapie jest śledztwo? I dlaczego, po prawie trzech miesiącach, nie działa jeszcze strona Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie?

Znamy koszt remontu wiaduktu przy rondzie Bema
Wiadukt im. Powstańców Węgierskich 1956 roku w Olsztynie wymaga remontu. Strategiczny dla komunikacji miasta most w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy może obniżyć swoją nośność.

Rząd przyjął uchwałę w sprawie sytuacji na Lampedusie
Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie sytuacji na Lampedusie. "Chcemy wysłać wyraźny sygnał przestrogi, bo Lampedusa jest taką przestrogą. Cała Europa, cała UE może wyglądać jak Lampedusa, jeśli będziemy brnęli w te same błędy" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl