Kolejne inwestycje na Warmii i Mazurach. Gdzie tym razem?

2023-09-20 07:10:00(ost. akt: 2023-09-19 15:05:56)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Wsparcie okazuje się niezbędne jeśli chodzi o tak duże inwestycje na Warmii i Mazurach. Tym razem chodzi o gminę Pasym i Biskupiec.
Ważny krok w kierunku infrastruktury miejskiej i komfortu codziennego życia mieszkańców zrobiono w Biskupcu.

Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozpocznie się remont jezdni i chodników. Nowa inwestycja będzie dotyczyła ulic: klonowej, Akacjowej, Bukowej, Wojska Polskiego, Śmiałej i Okrzei.

Działania te są częścią większego planu rozwoju dróg i infrastruktury miejskiej, który ma na celu ułatwienie mieszkańcom codziennych przemieszczeń oraz podniesienie standardu miasta.

Nie tylko drogi stanowią powód do radości.

Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

W miejscowości Borki Wielkie zostanie również wyremontowany żłobek. Promesę z dofinansowaniem w wysokości 3 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przekazał Wojewoda Artur Chojecki. Cała społeczność gminna zyska nowoczesny i bezpieczny obiekt, w którym najmłodsze dzieci będą miały odpowiednie warunki do rozwoju.

Gmina Pasym otrzymała ponad 2,5 mln zł. na budowę dróg z VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych przeznaczonego na gminy popegeerowskie.

Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

W tej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych województwo warmińsko-mazurskie otrzymało ponad 337 milionów złotych na inwestycje, które zmienią życie mieszkańców naszego regionu na lepsze.

— Nasze województwo było jednym z najbardziej dotkniętych skutkami likwidacji PGR-ów i wielkim problemem społecznym, jaki się z tym wiązał - bezrobociem. To skutkowało także w przestrzeni publicznej degradacją wielu miejsc pracy — powiedział Wojewoda Artur Chojecki.

Wojewoda dodał, że Warmia i Mazury wyjątkowo zasługują na pieniądze z programu dla gmin popegeerowskich, ponieważ nie ma Polski "A" czy Polski "B", jest jedna Polska, która bezwzględnie zasługuje na rozwój.


We wtorkowym (19 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Plac Dunikowskiego kwiecień 2018Co po „szubienicach”?
Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację wojewodzie warmińsko-mazurskiemu Arturowi Chojeckiemu, który nakazał władzom Olsztyna usunięcie Pomnika Wdzięczności Armii Radzieckiej. Teraz podstawowym stało się pytanie: co ma powstać w miejscu „szubienic” na placu Dunikowskiego.

To młodzież jest przyszłością
Chcę, żeby młodzież miała głos, by moi rówieśnicy mogli mówić o swoich problemach, wyrażać swoje opinie i podejmować inicjatywy — mówi Wojciech Wasilewski, który zainicjował stworzenie Młodzieżowej Rady Powiatu Braniewskiego.

Za 900 złotych odpiszesz 6 punktów karnych
900 złotych, tyle w Olsztynie i Elblągu będzie kosztować szkolenie, które pozwoli odpisać 6 punktów karnych z konta kierowcy. W Elblągu pierwsze zajęcia planowane są już w najbliższa środę, a w Olsztynie w weekend.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl