Olsztyńska policja ma ręce pełne roboty. Tylko w ten weekend ponad 20 kolizji

2023-09-18 19:33:31(ost. akt: 2023-09-18 15:35:36)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

W miniony weekend funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Od piątku do niedzieli policjanci pracowali na miejscu 2 wypadków drogowych oraz 24 kolizji drogowych.
W piątek (15 września) na ul. Sielskiej w Olsztynie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 39-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym.

Siedzący za kierownicą osobowego suzuki mężczyzna jechał 104 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Za to wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 13 punktów karnych. Mężczyźnie zostało również zatrzymane prawo jazdy.

W sobotę (16 września) przed godziną 19, funkcjonariusze zatrzymali na ul. Żurawiej w Olsztynie do kontroli drogowej osobowego volkswagena, za którego kierownicą siedział 38-latek. Mężczyzna jechał 94 km/h przy ograniczeniu 40 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za zbyt szybką jazdę został również ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 13 punktów karnych.

Tego samego dnia, w tym samym miejscu do kontroli drogowej została zatrzymana również 32-latka, która siedziała za kierownicą mercedesa. W obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość. Jechała 92 km/h przy ograniczeniu 40 km/h. Za powyższe wykroczenie również została ukarana mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jej konto wpłynie 13 punktów karnych. Również zostało jej zatrzymane prawo jazdy.

W niedzielę (17 września) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na jednym ze skrzyżowań w gminie Dywity.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW 40-latek, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu audi, za którego kierownicą siedział 28-latek, co doprowadziło do zdarzenia drogowego. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. W związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującemu BMW zostało zatrzymane prawo jazdy.


W poniedziałkowym (18 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Żołnierze z Ostródy z chorągwią Wojska Polskiego
Wojsko na dobre wróciło do Ostródy. Żołnierze 2 Batalionu Czołgów wchodzącego w skład 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Polnego Litewskiego Wincentego Gosiewskiego otrzymali chorągiew Wojska Polskiego.

„Jesienny Ogień” na mazurskim poligonie
Wojsko Polskie musi być silne po to, żeby bronić każdego skrawka polskiej ziemi – podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak podczas imprezy o nazwie „Jesienny Ogień”, która odbyła się na poligonie w Orzyszu.

W Warmia Towers jest 213 mieszkańWarmia Towers: mieszkańcy są zadłużeni na ponad 850 tysięcy
Gdy w 2014 roku powstały wieżowce Warmia Towers, były to najwyższe budynki w Olsztynie. Mają po 13 pięter, ponad 200 mieszkań i… problem. Mieszkańcy, którzy tworzą tam wspólnotę mieszkaniową, wyliczyli, że są zadłużeni na ponad 850 tys. zł.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl