Senior z powiatu olsztyńskiego zainwestował swoje wszystkie oszczędności. Straty są ogromne

2023-09-19 09:15:19(ost. akt: 2023-09-19 09:18:51)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Wizja szybkiego zarobku skusiła mieszkańca powiatu olsztyńskiego do przelania pieniędzy na pewną platformę inwestycyjną. Niestety, zamiast obiecanych zysków, mężczyzna wraz z najbliższymi stracił prawie pół miliona złotych. Policja ostrzega i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zdrowego rozsądku przy tego typu transakcjach.
W piątek (15 września) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się pewien mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który poinformował, że padł ofiarą oszustów.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że na początku czerwca 2023 roku przeglądając strony internetowe, zauważył reklamę polecającą szybkie i proste pomnożenie pieniędzy inwestując w kryptowaluty.

Senior postanowił zadzwonić na podany numer telefonu.

Przedstawiciel witryny podający się za brokera finansowego przekazał pokrzywdzonemu podstawowe informacje dotyczące prowadzonych inwestycji. Mężczyzna zachęcony perspektywą szybkiego zysku wykonał kilka przelewów na wskazaną platformę inwestycyjną.

W pewnym momencie rzekomy przedstawiciel finansowy polecił zainstalowanie aplikacji na telefonie mężczyzny oraz jego żony, co miało pomóc w sprawnym obrocie zainwestowanymi środkami. Ponadto w tym celu pokrzywdzony miał również zainstalować mobilne aplikacje do bankowości internetowej.

Jak się okazało w ten sposób oszust uzyskał dostęp do konta pokrzywdzonego i jego najbliższych.

Senior zorientował się, że padł ofiarą przestępców, po tym jak z rachunków bankowych zniknęły oszczędności, a także zaciągnięto na nie pożyczki bankowe. Łączna suma strat to 485 tysięcy złotych.


We wtorkowym (19 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Plac Dunikowskiego kwiecień 2018Co po „szubienicach”?
Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację wojewodzie warmińsko-mazurskiemu Arturowi Chojeckiemu, który nakazał władzom Olsztyna usunięcie Pomnika Wdzięczności Armii Radzieckiej. Teraz podstawowym stało się pytanie: co ma powstać w miejscu „szubienic” na placu Dunikowskiego.

To młodzież jest przyszłością
Chcę, żeby młodzież miała głos, by moi rówieśnicy mogli mówić o swoich problemach, wyrażać swoje opinie i podejmować inicjatywy — mówi Wojciech Wasilewski, który zainicjował stworzenie Młodzieżowej Rady Powiatu Braniewskiego.

Za 900 złotych odpiszesz 6 punktów karnych
900 złotych, tyle w Olsztynie i Elblągu będzie kosztować szkolenie, które pozwoli odpisać 6 punktów karnych z konta kierowcy. W Elblągu pierwsze zajęcia planowane są już w najbliższa środę, a w Olsztynie w weekend.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl