Musimy pomóc Włochom

2023-09-18 10:40:15(ost. akt: 2023-09-18 10:44:46)

Autor zdjęcia: twitter.com/@vonderleyen

"Liczba imigrantów wzrasta proporcjonalnie do wszelkiego rodzaju sytuacji kryzysowych, które charakteryzują obszar śródziemnomorski. Z pewnością potrzebujemy europejskiej reakcji na to wszystko. (...) Wkrótce przygotujemy 10-punktowy plan działania dotyczący wsparcia Włoch” - powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen.
— Wasza solidarność rozgrzewa moje serce, ale ta sytuacja kryzysowa nie zależy od nich (imigrantów ) — powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej podczas konferencji prasowej na zakończenie wspólnej z premier Giorgią Meloni wizyty na wyspie Lampedusa.

— Musimy ustalić kryterium tego, kogo będziemy przyjmować. Wkrótce przygotujemy 10-punktowy plan działania dotyczący wsparcia Włoch — dodała von der Leyen.

Na zakończenie konferencji Meloni podziękowała jeszcze mieszkańcom Lampedusy.

— Dziękuję mieszkańcom Lampedusy, z którymi rozmawiałyśmy dziś rano. Zawsze borykali się z trudną sytuacją. To odpowiedzialni, bardzo dobrzy ludzie. Miło było mi ich poznać i porozmawiać. Zależy nam na poprawie warunków na wyspie. Znaleźliśmy już 45 milionów euro na pomoc dla administracji miejskiej — powiedziała Meloni.

[tweet]https://twitter.com/i/broadcasts/1ZkKzjMBAqRKv[/tweet]

Z Pescary Miłosz Marczuk

(PAP)