Pożar składowiska odpadów w Nowym Miszewie k. Płocka - na miejscu 20 zastępów straży pożarnej

2023-09-17 20:43:06(ost. akt: 2023-09-17 20:54:02)

Autor zdjęcia: PAP

Na składowisku odpadów w Nowym Miszewie koło Płocka w niedzielę wieczorem doszło do pożaru. W akcji gaśniczej bierze udział 20 zastępów straży pożarnej. Ogień nie rozprzestrzenia się. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

To drugi pożar na składowisku odpadów w Nowym Miszewie. Do pierwszego doszło w lipcu br.

Zgłoszenie o pożarze składowiska wpłynęło w niedzielę po godz. 18. Pożarem objęta jest część składowanych odpadów. W akcji gaszenia bierze udział 20 zastępów straży pożarnej: państwowej, ochotniczej i zakładowej - poinformował PAP rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Edward Mysera.

"Pożarem objęta jest część składowiska o wymiarach 30 na 10 na 8 metrów. Na tę chwilę sytuacja jest opanowana. Ogień nie rozprzestrzenia się. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych" - powiedział PAP mł. bryg. Mysera. Jak przyznał, pożar wybuchł na tym samym składowisku i objął tę samą stertę odpadów co w lipcu.

Do poprzedniego pożaru na terenie składowiska odpadów w Nowym Miszewie doszło 27 lipca br. W gaszeniu ognia brało wówczas udział 19 zastępów straży pożarnej; nikt nie odniósł obrażeń. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które prowadzi obecnie Prokuratura Okręgowa w Płocku. (PAP)