Od poniedziałku zamknięta droga Ruskowo-Przeździęk Wielki, ćwiczenia ROUTE 604

2023-09-16 18:30:14(ost. akt: 2023-09-16 12:53:45)

Autor zdjęcia: Google Maps

Od poniedziałku zamknięta będzie droga między Ruskowem, a Przeździękiem Wielkim, na odcinku między Nidzicą, a Wielbarkiem. W tym miejscu znajduje się drogowy odcinek lotniskowy, na którym będą prowadzone ćwiczenia wojskowe o kryptonimie ROUTE 604.
W poniedziałek rozpoczynają się ćwiczenia wojskowe o kryptonimie ROUTE 604, które będą organizowane na trasie między Ruskowem, a Przeździękiem Wielkim na trasie między Nidzicą, a Wielbarkiem. Z tego powodu trasa ta będzie całkowicie zamknięta dla ruchu do 3 października.

Dojazd do miejscowości na odcinku zamkniętej drogi będzie możliwy zarówno od strony Nidzicy, jak i od strony Wielbarka, natomiast przejazd przez obszar pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki nie będzie możliwy.

Zalecany jest objazd drogą wojewódzką nr 545 Nidzica – Jedwabno i drogą wojewódzką nr 508 Jedwabno – Wielbark.

Między Ruskowem, a Przeździękiem Wielkim znajduje się drogowy odcinek lotniskowy - jest to odcinek drogi przystosowany do startów i lądowań samolotów wojskowych. Na obu końcach drogi startowej znajdują się poszerzenia, zwane stojankami, na których w sytuacjach awaryjnych można prowadzić obsługę samolotów (tankowanie, ładowanie amunicji). Ćwiczenia, które rozpoczną się w poniedziałek będą nosiły kryptonim ROUTE 604. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska