Olsztyńscy policjanci interweniowali na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

2023-09-14 20:00:00(ost. akt: 2023-09-14 15:00:53)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wczoraj zatrzymali 33-letniego kierującego mazdą, który nie dość, że doprowadził do kolizji, to wybrał się w podróż bez uprawnień. Funkcjonariusze pracowali także na miejscu zdarzenia drogowego na DK 16 z udziałem osobowej skody i pojazdu ciężarowego.
W środę (13 września) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji w rejonie skrzyżowania ul. Towarowej i Dworcowej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 33-letni kierujący mazdą nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w hyundaia. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że 33-latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Tego samego dnia policjanci pracowali na miejscu kolejnej kolizji, tym razem na DK 16 w rejonie skrzyżowania w pobliżu Łęgajn.

Jej prawdopodobną przyczyną było niezachowanie należytej ostrożności przez 40-letniego kierującego ciężarowym dafem, który najechał na tył osobowej skody. Nikt nie trafił do szpitala.

W wyniku zdarzenia doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych i paliwa na jezdnie. Utrudnienia w ruchu drogowym w tym miejscu trwały do czasu usunięcia zanieczyszczeń z drogi.

Ostatecznie 40-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w kwocie 1100 złotych.