Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wyróżniony za gotowość do działania w każdej sytuacji

2023-09-13 20:00:28(ost. akt: 2023-09-13 15:08:08)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Sprawna koordynacja prowadzonych działań i odpowiednie wsparcie – to niezbędne elementy dla skutecznej współpracy służb mundurowych w walce z przestępcami. Wie o tym nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, który za swoją postawę został wyróżniony Złotą Odznaką "Zasłużony Dla Krajowej Administracji Skarbowej".
W Szczytnie we wtorek (12 września) odbyły się regionalne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.

To święto pracowników i funkcjonariuszy instytucji, która działa na terenie Polski od sześciu lat. Również na terenie Warmii i Mazur, gdzie funkcjonuje Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Ten dzień był okazją do podsumowań, przemyśleń i podziękowań, jakie zostały skierowane również do przedstawicieli innych instytucji, które na co dzień współpracują z KAS, pełniąc swoją służbę na rzecz naszego państwa i jego obywateli.

W sposób szczególny za tę współpracę wyróżniony został nadinsp. Tomasz Klimek, który otrzymał Złotą Odznakę „Zasłużony Dla Krajowej Administracji Skarbowej”.

Fot. KWP Olsztyn

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu insp. Bartosz Zbaraszczuk Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, a jednocześnie Szef Krajowej Administracji Skarbowej, „w ostatnim czasie KAS musiała stawić czoła także globalnym zagrożeniom. Wasza gotowość do działania w każdej sytuacji, niezależnie od trudności, jest godna podziwu”.

Policjanci z Warmii i Mazur wymieniając się informacjami z funkcjonariuszami KAS, wspólnie podejmują wysiłek przeciwdziałania różnego typu przestępczości. I robią to bardzo efektywnie.

Przykładem może być tegoroczna współpraca szczycieńskich kryminalnych i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, która m.in. zaowocowała w lutym br., kiedy wspólnie wkroczyli do dwóch punktów znajdujących się na terenie Szczytna.

Znaleźli tam 8 automatów, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom.

Z kolei w kwietniu w efekcie działań operacyjnych doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy posiadali nielegalne papierosy. Mundurowi przejęli ponad 190 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy i zabezpieczyli łącznie prawie 10 tysięcy paczek nielegalnych papierosów.

Funkcjonariusze zatrzymali również przemytnika nielegalnych wyrobów alkoholowych i tytoniowych.


We wtorkowym (12 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Ten las poszedł pod topór, bo był przeszkodą lotniczą. Teraz szpeci wjazd do Olsztyna [ZDJĘCIA]
Wjeżdżając do Olsztyna od strony Dajtek, nie sposób nie zauważyć tego, co zostało po wyciętym lesie. To nie teren pod inwestycję, jak mogłoby się wydawać. Te drzewa zakończyły swój żywot, bo znalazły się w złym miejscu w złym czasie.

Niesamowite odkrycia archeologiczne
To, jak bardzo ważne jest dbanie o historię, doskonale wiedzą archeolodzy, którzy w Muzeum w Grunwaldzie zaprezentowali swoje nowe odkrycia z pola bitwy. Wystawa wręcz zapiera dech w piersiach.

Kolejny atak wilków? Miały zagryźć kota
Wilki co jakiś czas dają o sobie znać, atakując zwierzęta gospodarskie, a nawet domowe. Nie brakuje jednak opinii, że te ataki mogą być sprawką nie wilków, ale dziko żyjących psów. Jakkolwiek by było, lepiej dobrze zabezpieczyć żywy inwentarz, a domowe zwierzęta nie puszczać wolno.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. observer #3111105 14 wrz 2023 14:25

    Ile postępowań prowadził w tym roku pan Klimek? To nie pan Klimek zrobił wyniki tylko pracujący dzień i noc szeregowi policjanci, który pan Klimek nierzadko nawet nigdy nie widział...

    odpowiedz na ten komentarz