Duże utrudnienia w ruchu dla mieszkańców Bartążka

2023-09-14 07:30:00(ost. akt: 2023-09-13 15:09:37)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Z utrudnieniami przez kilka dni będą musieli się mierzyć mieszkańcy Bartążka i sąsiedzi z gminy Stawiguda, którzy tamtędy często przejeżdżają. Droga powiatowa zostanie całkowicie zamknięta.
Gmina Stawiguda, która jest inwestorem prac w Bartążku poinformowała o dużych utrudnieniach w ruchu, które czekają mieszkańców.

Od 13 do 15 września w ciągu drogi powiatowej nr 1374N będą wykonywane prace związane z remontem wyniesionych przejść dla pieszych.

Fot. Powiat Olsztyński

Z uwagi na to, że przejścia dla pieszych będą wykonywane z masy bitumicznej, konieczne jest całkowite zamknięcie drogi powiatowej na odcinku od drogi wojewódzkiej do Bartążka na około 4 godziny w ciągu tych dni.


We wtorkowym (12 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Ten las poszedł pod topór, bo był przeszkodą lotniczą. Teraz szpeci wjazd do Olsztyna [ZDJĘCIA]
Wjeżdżając do Olsztyna od strony Dajtek, nie sposób nie zauważyć tego, co zostało po wyciętym lesie. To nie teren pod inwestycję, jak mogłoby się wydawać. Te drzewa zakończyły swój żywot, bo znalazły się w złym miejscu w złym czasie.

Niesamowite odkrycia archeologiczne
To, jak bardzo ważne jest dbanie o historię, doskonale wiedzą archeolodzy, którzy w Muzeum w Grunwaldzie zaprezentowali swoje nowe odkrycia z pola bitwy. Wystawa wręcz zapiera dech w piersiach.

Kolejny atak wilków? Miały zagryźć kota
Wilki co jakiś czas dają o sobie znać, atakując zwierzęta gospodarskie, a nawet domowe. Nie brakuje jednak opinii, że te ataki mogą być sprawką nie wilków, ale dziko żyjących psów. Jakkolwiek by było, lepiej dobrze zabezpieczyć żywy inwentarz, a domowe zwierzęta nie puszczać wolno.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl