Straż Graniczna zatrzymała busa z 11 nielegalnymi migrantami

2023-09-07 17:34:11(ost. akt: 2023-09-07 15:57:36)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali w powiecie sejneńskim (woj. podlaskie) busa, którym podróżowało 11 nielegalnych migrantów; obywateli Iranu, Syrii i Iraku - podała warmińsko-mazurska SG.
Samochód marki opel vivaro zatrzymali we wtorek (5 sierpnia) do kontroli drogowej w powiecie sejneńskim funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG.

W aucie podróżowało 11 nielegalnych migrantów. Byli to obywatele Iranu, Syrii i Iraku. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

— Podróżni przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Pojazdem na polskich tablicach rejestracyjnych kierowała 43-letnia Ukrainka — poinformowała rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG mjr Mirosława Aleksandrowicz.

Jak przekazała, dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

źródło: PAP/Marcin Boguszewski


W czwartkowym (7 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

 Ile jeszcze kierowcy będą czekać na remont drogi przez Las Miejski?Droga sama się nie naprawi
Czy droga 51 przez olsztyński Las Miejski zostanie przebudowana? To marzenie tysięcy kierowców, którzy jeżdżą tędy codziennie. Już wiemy, co ich czeka, bo jest odpowiedź prezydenta Olsztyna na propozycję wójta gminy Dywity w sprawie wspólnej inwestycji.

Gdzie jest u nas niebezpiecznie?
Jakie miasta w naszym regionie są niebezpieczne? To zależy jakie przestępstwa weźmiemy pod uwag. Jeżeli wszystkie, to strach się bać w Nidzicy i Gołdapi. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę największą liczbą przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu stwierdzonych na 1000 mieszkańców, to otrzymamy już inne wyniki.

Setne urodziny sanitariuszki „Basi”
Pani kapitan Wanda Bortkiewicz ps. Basia skończyła sto lat! Była sanitariuszką i łączniczką w oddziałach Armii Krajowej dowodzonych przez „Kmicica” i „Łupaszkę”. Jej patriotyczna postawa stanowi dziś wzór dla kolejnych pokoleń.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl