Policjanci z Olsztyna zatrzymali pijanych kierowców. Jeden z nich z wrażenia się przewrócił

2023-09-04 17:12:26(ost. akt: 2023-09-04 15:36:10)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

W ostatni wakacyjny weekend funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem na drodze jak i na wodzie. Pracowali na miejscu 32 kolizji drogowych oraz zdarzenia na jeziorze Ukiel. Wszystko po to, aby uczestnicy ruchu drogowego i miłośnicy wodnych rekreacji mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.
W sobotę (2 września) w Jemiołowie (gm. Olszynek) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego peugeota, za którego kierownicą siedział 36-latek.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z kodeksem karnym za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia na jednej z ulic w Dobrym Mieście funkcjonariusze zatrzymali siedzącego za kierownicą opla 34-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h w terenie zabudowanym.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. 34-latek został ukarany również mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 13 punktów karnych.

W niedzielę (3 września) na wysokości Wipsowa (gm. Barczewo) z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie funkcjonariusze interweniowali wobec kierującego motorowerem 73-latka, który według zgłoszenia poruszał się od prawej do lewej krawędzi jezdni, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się.

Wstępne badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie została pobrana również krew do badań w celu ustalenia jego stanu trzeźwości.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.


W poniedziałkowym (4 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Elżbieta SzydlikNauczyciele są zawsze gotowi
Nowy rok szkolny, nowe wyzwania. 4 września wybrzmiały pierwsze dzwonki w szkołach. O nastrojach wśród nauczycieli, ich oczekiwaniach i potrzebach rozmawiamy z Elżbietą Szydlik, przewodniczącą Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Olsztynie.

PiS przedstawił swoich kandydatów w okręgu olsztyńskim
W sobotę PiS przedstawił listę swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu olsztyńskim. Zgodnie z przewidywaniami otwiera ją minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. Drugi na liście jest wojewoda Artur Chojecki. Z trójką kandyduje poseł Iwona Arent.

U nas nie brakuje rąk do pracy fizycznej
Podczas gdy prawie w całej Polsce przedsiębiorcy mają trudności z pozyskaniem pracowników fizycznych, na Warmii i Mazurach rąk do pracy nie brakuje. Eksperci alarmują jednak, że skokowy wzrost płacy minimalnej przyczynił się do spadku efektywności i dużej rotacji kadr.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl