Powód do dumy. Młodzi Taekwondowcy z Olsztyna z medalami

2023-09-01 16:00:00(ost. akt: 2023-09-01 14:23:24)

Autor zdjęcia: Facebook- Taekwondo Olsztyn

Taekwondowcy z Olsztyna zdobyli dwa medale podczas Mistrzostw Europy Juniorów i byli wiodącymi postaciami reprezentacji Polski. Zawody zostały rozegrane w stolicy Estonii, Tallinnie.
W czempionacie Starego Kontynentu biało-czerwone barwy reprezentowało 12 zawodników. Spośród nich troje - Agnieszka Krajewska, Mateusz Chrzanowski i Mikołaj Sokołowski na co dzień reprezentują barwy klubu Taekwondo Olsztyn.

— Spośród całej reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów medale zdobyły trzy osoby, z czego dwie to zawodnicy z Olsztyna — mówi trener prowadzący kadrę Maciej Ruta, jednocześnie trener klubowy w Taekwondo Olsztyn.

Srebro w kategorii wagowej do 78 kg zdobył Mikołaj Sokołowski, który kolejno pokonał reprezentantów Bośni i Hercegowiny, Ukrainy, Czech.

Drugim medalistą został Mateusz Chrzanowski, który zdobył brązowy medal w kategorii do 59 kg pokonując reprezentantów Włoch oraz Turcji.

Natomiast Agnieszka Krajewska po dobrej, bardzo wyrównanej walce z reprezentantką Belgii ostatecznie musiała uznać minimalną wyższość przeciwniczki.

Podczas tych mistrzostw młodzi zawodnicy mieli okazje nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale także zdobyć niezbędne doświadczenie. W klasyfikacji drużynowej juniorów Polska zajęła 12. miejsce.

W czwartkowym (31 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Obecnie w budowie jest odcinek S16 Borki Wielkie – Mrągowo, który ma być gotowy w pierwszym półroczu 2024 roku.   Co z rozbudową S16? Jest najlepsza oferta
Drogowcy dokonali oceny ofert, które wpłynęły na rozbudowę jednego z dwóch odcinków „szesnastki” od Olsztyna do Biskupca. Wiadomo też, że wystąpią o zwiększenie środków na tę inwestycję. Ale co dalej z S16 od Mrągowa do Ełku?

Nauczyciel potrzebny od zaraz
Przed nami trudny powrót do szkoły? W Olsztynie brakuje ponad 150 nauczycieli, a w województwie — ponad 800. Cały czas są oferty pracy dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, anglistów i matematyków. Z brakiem kadry borykają się też przedszkola. Ale najbardziej potrzeba pedagogów i psychologów.